МАДРИД. Четири дни, без да знаят победата (три поражения и равенство) оставиха треньора на Валенсия почти без кредит. В двубоя срещу отбора на Мадрид бяха заложени повече от три точки.

Луис Гарсия

Позицията на Джукич беше под въпрос и поражението може да има ужасни последици за сърбина. Може би, за да обърне ситуацията, търсейки решения, той остави няколко тежки тежести на отбора и теоретични титуляри на пейката. При поражението срещу Алмерия (1-2), Йонас Гонсалвес, Хелдер Постига, Феде, Джонатан Перейра и Андрес Гуардадо играха от самото начало. От тях първите трима започнаха дуела със заместващите. Последните два, заради контузия, останаха във Валенсия.

Джукич направи революция в състава им и това проработи. Поне през първото полувреме, в което Евер Банега се справи правилно с играта, а Антонио Бараган и колумбиецът Дарлон Пабон създадоха много опасности в дясното му крило.

С изчерпването на Хетафе от усилията, които са прекарали тази седмица (играта в понеделник, четвъртък и неделя сутринта не би трябвало да помогне много за възстановяването на играчите добре), Валенсия постепенно отлежава мача. Владението беше негово и контраатаките на неговия съперник. Но ако те притежаваха топката, имаше повече възможности за запазване на проект.

Преди гола на Пабон точно преди почивката, хората на Луис Гарсия успяха да открият резултата в една от тези контраатаки. Между Ангел Лафита и румънката Ciprian Marica те успяха да направят първия, но Диего Алвеш спаси с добро спасяване на празна глава от втория.

Това беше единствената ясна игра, която Хетафе успя да събере в първия акт, който умря с обувка от Пабон от 30 метра, която влезе в състава на вратата, защитена от Моя. Целта на южноамериканеца спаси Джукич и изпълни справедливостта на таблото на границата на шествието до съблекалните.

Отношението на Хетафе във второто действие беше предсказуемо. А също и това на Валенсия. Синята кутия излезе за равенството и масите бяха обърнати, а отборът приклекнал на полето с надеждата да постави дантелата в някаква изолирана контраатака.

Педро Леон имаше възможност да изравни, но този път именно Гуаита попречи на Хетафе да отбележи. Вратарят на Валенсия замени преди почивката Диего Алвеш, който трябваше да напусне играта поради контузия и не разочарова. Той се намеси само веднъж, но достави. Той не се нуждаеше от него в много ясния последен удар на Серджо Ескудеро, който го изгони, когато имаше всичко в своя полза да вкара в 90-ата минута.

Валенсия издържа с правилно първо полувреме и звезден външен вид на Пабон, за да вземе три точки, които осигуряват още една седмица работа на Джукич, което остави Хетафе без възможност да спи на четвърто място.

„Ако ще ям с родителите си, роднините и децата си с отбор в Шампионската лига, ще се радвам на храната както никога досега“, каза Луис Гарсия в навечерието на мача. Не може да бъде. Храната ви ще се задави. Винаги, когато играе на дванадесет в Колизеума, той губи. По това време той дори не е отбелязал гол. Луис Гарсия няма да се храни добре. Обратното на Джукич.

-- Информационен лист:

0. - Хетафе: Моя; Аройо (Гавилан, мин. 75), Алексис, Лисандро, Ескудеро; Borja (Lacen, мин. 50), Mosquera; Педро Леон, Сарабия, Лафита (Диего Кастро, мин. 55); Киприан.

1. - Валенсия: Диего Алвес (Гуаита, мин. 13); Бараган, Рикардо Коста, Матийо, Бернат; Хави Фуего, Парехо; Пабон (Феде, 65), Банега, Пиати (Каналес, мин. 80); Пако Алкасер.

Цели: 0-1, мин. 41: Пабон.

Рефер: Иглесиас Вилануева (Галисийски комитет). Той показа жълт картон на Сарабия (мин. 35), Педро Леон (мин. 79), Киприан (мин. 81), Москера (мин. 85), Ескудеро (мин. 86), Алексис (мин. 91) от Хетафе и Пако Алкасер (мин. 90) и Гуаита (мин. 91) от Валенсия.

Инциденти: Мач, съответстващ на дванадесетия кръг на Liga BBVA, изигран в Колизеума на Алфонсо Перес пред близо 7000 зрители.