Виляреал и Реал Сосиедад си осигуриха пътя към следващия кръг с победите си. Екипът на Билбао се завърна, за да спечели и зависи от себе си.

The Виляреал спечели 2-3 при гостуването си на Астана, триумф, който ви позволява да удостоверите класирането си за следващия кръг на лига Европа а също и като ръководител на група, при липса на ден за игра. Те също победиха Реално общество, вторият испански отбор, който осигури билета за следващия кръг, и Атлетик, който все още е жив в търсене на прохода.

• Противоречивият червен комплект "Атлетико", който Реал Мадрид ще възстанови
  • Адвокатът на Росел: "Семейството му дори няма достатъчно за ядене"

Виляреал знаеше как да преодолее първоначалния гол на Астана и да улови на таблото превъзходството, което ясно изрази на терена, благодарение на дубъл от Седрик Бакамбу в последния половин час игра.

След като свикнаха с особеностите на изкуствената настилка на Астана Арена, Виляреал пое контрола над играта, с дълги притежания и с Сансоне Y. Бака създаване на проблеми зад местните.

Италианският нападател имаше първия голям шанс в 17 минути, в който вратарят първи Ерик Той избегна целта с бързото си излизане и по-късно беше защитник Логвиненко който отби втория удар на Сансоне на голлинията след рикошета. Испанският отбор се приближаваше към все по-голяма опасност и няколко минути по-късно това беше съставът Дани раба който подложи на изпитание вратаря-ветеран на Астана.

Казахстанският отбор, който едва пречеше на Виляреал, продължи напред на таблото в средата на първото полувреме благодарение на страхотен гол на най-добрия си играч, конгоанския национал Кабананга, който се възползва от рикошет отпред и взе страхотно изстрел с конец, надвишаващ участъка на Барбоса.

Виляреал не се разлага, което продължава да дебне местната област и Форнали Той имаше директна среща с Ерик, от която вратарят отново излезе с летящи цветове. Астана едва достигна района на испанския отбор, но малкото им поводи бяха от голяма опасност, като удар от дузпата на Twmasi това принуди вратаря на Виляреал да се похвали, за да избегне втория гол.

Бакамбу празнува една от целите си. СЕРГЕЙ ИЛНИЦКИ ЕФЕ

От възможни 2: 0 до равенство, след бърза контраатака, при която Бака даде възможност на Раба, който след страхотен контрол в състезанието с гърди победи Ерик с квадрат, вкарвайки в европейския си дебют. Екипът на Хавиер Калеха Той поднови играта през второто полувреме, решен да сложи край на сблъсъка на бързата писта и постави ограда на вратата на Астана.

На четвърт час Калеха реши да влезе в Бакамбу за Форналс и да играе с три нападатели в ясно послание към своите играчи, че трябва да тръгнат за победа. Виляреал отне пет минути, за да кристализира смелостта на треньора си, когато Бакамбу се възползва от страхотна асистенция на Сансоне, за да подпише с 1-2.

И двамата играчи отново бяха протагонисти в поредното много ясно действие, за да отбележат, но сръбският вратар спечели дуела си с Бакамбу. Астана затрудни много класирането за поражение, така че техният треньор Станимир Стоилов направи явно обидни промени, от които Виляреал се възползва, за да осъди контра с нов гол на Бакамбу. В последните моменти Twmasi се възползва от отскок от Ману Тригерос да изненада Барбоса извън зоната и да постави емоцията и 2-3 на таблото.

Атлетик е все още жив

Aritz aduriz и Иняки Уилямс, като изпълнители и Маркел Сусаета, Като промоутър на играта rojiblanco, те поведоха запомнящо се завръщане за Athletic Club този четвъртък в Сан Мамес, 3-2 срещу Херта Берлин това в покой изглеждаше невъзможно.

Но входът на Сусаета, а също и на Андер Итураспе, след почивката те промениха катастрофата, докато тя не се задуши за Херта, която се отказа, след като излезе напред два пъти с толкова много от австралийския Матю Леки Y. Дейви Селке. Адурис изравни и двата пъти, с две дузпи, а Уилямс вкара третото, подаване на Сусаета.

Испанският международен таран, на когото Томас Крафт Той предположи двата изстрела, но не успя да спре нито един, той вече е вкарал 12 гола до момента през сезона, 7 в Лига Европа.

С този резултат Херта се елиминира при липса на последния ден и Атлетик се изкачва на второ място в групата и продължава да зависи от себе си, за да бъде на осминафиналите. И дори би го направил като шампион в групата, ако победят Zorya Luhansk в Украйна и Östersund, сега лидери, не спечелят в Берлин.

С две пристигания в зоната и корнер в първите две минути от играта, Херта вече предупреди за намеренията, с които пристигнаха в Сан Сан Мамес. Някои обидни намерения, които единственият, който успя да се противопостави в Атлетик, беше Яго Херерин, които запазиха 0-0 през първата четвърт час с три страхотни спасявания.

Първият от тях с крак, в минута 4 Леки стреля в центъра отляво на Мителстад, истинско мъчение за Lekue за неговата група. Следващите две намеси на вратаря на Билбао бяха в една и съща игра, първо практически точен удар от Селке и след това рикошета, който Лустенбергер вдигна.

Не спря дотук, германският отбор, много превъзхождащ през първото полувреме и настояващ за местната врата, преди който Вайзер не беше добре в друг нисък център на Мителщад, нито Лазаро можеше да преодолее гората от крака зад себе си с много висок ток умишлено.

След този качествен детайл на Лазаров ден, Херта откри резултата с гол, дошъл, разбира се, от лявото крило. При поредното центриране на младия ляв митер Мителщад, който Леки завърши на близкия стълб пред Етксеита. Атлетик, който едва беше оковал няколко допълнения вдясно от Лекуе и Уилямс с известна опасност, се възстанови от този удар.

И точно Уилямс, в един злощастен ден, доведе до равенството в разхвърляна игра в зоната за гости, в която съдията свири дузпа за червено-бялата "пантера". Адурис с обичайната си надеждност постави 1-1 и продължи да добавя и продължава в своята точкуваща сметка, която този сезон вече се превръща в 12 гола, 7 в Лига Европа.

Адурис беше друг от главните герои на Атлетик. MIGUEL TOÑA EFE

Атлетик не удържа нито едно движение, незаслуженото изравни, тъй като веднага след като Хета излезе в центъра, той вкара 1-2 с четири докосвания. Един от целта на Крафт да вкара топката в полето на съперника, двама от Лазаро, за да се отърве от Лапорт и центрира перфектно към зоната и четвърт от Селке, за да победи Херерин. Ziganda го игра на полувремето, като направи две промени в началото на втория и постави Iturraspe и Susaeta на терена за San José и Iturraspe.

Двата нови дадоха много живот, много рев и много топка на Атлетик, който обсади вратата на Крафт, на която те създадоха половин дузина корнери. Сусаета принуди почти всички, той ги хвърли и в един от тях почти вкара олимпийски гол. Това беше още едно в броеницата на Билбао, което предшестваше 2-2. Двама Адурис, един от самия Сусаета и друг от Рико.

Мястото сякаш щеше да пристигне и пристигна. На ново наказание и отново от германския капитан Лангкамп, този път на ръка. И засичане на удар от най-неочаквания играч в съперническата зона, Баленциага. Адурис го хвърли отново, Крафт да отгатне къде отива топката, но без да успее да я спре напълно и топката премина между трите пръчки. Вече с отпаднала Херта, Атлетик вкара последния щрих в играта в мач срещу Сусаета, който позволи на Уилямс да победи гостуващата врата почти на воля,

В добавеното време друг капитал в сблъсъка, със страхотни спасявания в началото на играта, Яго Херерин, даде на Сан Мамес спокойствие с последна спирка, която не беше твърде трудна, но се нуждаеше от силата, показана от гола на Билбао във всяка игра, която играе. Какви са всички Лига Европа.

Реал Сосиедад също е класифициран

Кралското общество спечели с гол в последната минута от Микел Оярзабал към Розенборг в Норвегия, резултат, който математически ги квалифицира за следващата фаза и им позволява да изберат да бъдат лидери в групата, ако победят Зенит в последния ден на мача (0-1).

Отборът на Сан Себастиан стана господар и господар на терена от началния свирка, заслепи старта от защитата на норвежците и даде първите си предупреждения в пет минути, с два изстрела от Уилиан Хосе Y. Хуанми това принуди Хансен да обърне внимание.

Щастливият футбол на хората на Еусебио имаше риск под формата на широки пространства в гърба и контра опции за Розенборг, който също успя да излезе напред в началните минути, с ясен шанс за Адегбенро, който не изпълни целта си, защото Иниго Мартинес беше добре, за да избегне целта.

Доминацията на синьо-белите, с напредването на играта, се засили, но Розенборг също потвърди, че първият мач в Аноета (4-0) не отразява техния истински потенциал и Сан Себастиан не може да бъде пренебрегнат, ако не искат да получат огромен плаши.

Зенит спечели в другия мач от групата срещу долния Вардар, което принуди Реал да се събуди, защото равенството си струваше само да бъде втори и искаше да стигне до последния мач от лигата с опции да играе за преднина с руснаците в Аноета.

Розенборг за пореден път изясни опасността си на ръба на полувремето, баските не завършиха работата и Леви изигра се топка с ток извън зоната, която за малко пропусна отбора, докато неговият съотборник Адегбенро беше близо до това през '43.

Второто полувреме беше държано отворено, местните жители търсеха по-нетърпеливо целта Рули защото равенството ги елиминира и Реал също отвори играта си, защото не вярваха на резултат, който може да бъде неблагоприятен по всяко време и сериозно да компрометира бъдещето им в Лига Европа.

Влизам Свещ Карлос в това, което може да бъде последният му мач в Европа с Реал и бразилецът Вилиан Хосе, преди да бъде заменен, той продължи да търси целта в целта на Хансен неуспешно.

Норвежците щяха да опитат отчаяно в края, Реал отстъпи в последните минути, за да защити точката и се озова, почти на ръба на края, с гол на Микел Оярзабал.

Международният играч в отличен момент започна играта, остави свободна топка на Джон Баутиста че се е разбил на Хансен, но е имало Оярзабал, който палаво е стъпвал и е дал голяма радост на роялистите.