• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Електронна поща
  • За печат

ТОКИО (EFE) - Валенсия успя да утвърди статута си на шампион на Испанската лига и УЕФА в Токио срещу Кашима Антлерс, въпреки че одобри победата си с дискретни 0-1, отбелязани "в екстремни" и след прекомерна предпазливост надделя в почти целия среща.

Curro Torres

След поразителното поражение миналата неделя срещу Albirex Niigata (5-2) и острата критика към подготовката им, Валенсия излезе на терена с тласък, но отбеляза защитна игра, от която отборът на Кашима се възползва от натиск от самото начало.

Японският нападател Араиба беше един от протагонистите в първите минути на играта, но той пропусна безупречна възможност, която можеше да определи хода на мача от тези първи моменти.

След няколко набези във Валенсия, Кашима отново се притисна с Араиба и Ишикава като главни действащи лица, като направи усилия в кратките почивки, макар и без плодове.

Опитите на Curro Torres да постави топката във вражеското поле също не бяха компенсирани поради прекомерната предпазливост, проявена от Валенсия, може би с мисълта за хекатомбата Niigata.

Само липсата на техника на японските нападатели предотврати нова катастрофа за Валенсия с напредването на първото полувреме.

Редондо също загуби златна възможност в 18-ата минута, след безупречен аванс на Ди Ваджо, но той нямаше достатъчно сили да постигне.

В резултат на фаула на Наваро над Накашима, бразилецът Фернандо хвърли подаване към брилянтния Ишикава, който беше на път да победи Канисарес.

В 23-ата минута Кашима беше на път да прелее отново белия гол, благодарение на Накашима, който се възползва от пропуск от вратаря на Валенсия, но стреля твърде високо.

Доминирането на Кашима в игралното поле срещу отстъпващата Валенсия се характеризира с несъществени митинги, митинги извън страната и липса на стратегия, която в някои моменти прави страх от повторния провал.

"Няма искра", коментира японски фен близо до пресата и който не разбира липсата на сила в известния испански отбор.

В малкото възможности, с които Валенсия стигна до японската отбранителна линия, вратарят Одзава показа смелост, която прекъсна всеки опит за смяна на скучното табло и изпита нервите на Раниери, озадачен от военните скандирания на японските фенове.

Накашима, един от героите на японската лига, беше един от безспорните действащи лица през първото полувреме и само солостта на някои играчи от Валенсия като Наваро му попречи на няколко пъти да победи вратата на Канисарес.

С наближаването на края на първото полувреме Валенсия се развесели малко благодарение на някои рисковани игра на Ди Вайо, но не беше възможно да се победи желязната японска защита.

След като започна второто полувреме, Кашима отново застана на полето на съперника и подчерта липсата на координиран нападател във Валенсия и липсата на техника в японския отбор, за да направят напредъка си ефективен.

След няколко минути заплахи Валенсия пое инициативата, но дори жонглирането на Xisco с топката в 52-ата минута не можеше с лошия късмет на Валенсия в противоположната половина.

На няколко пъти Руфете се оказа неспособен да се възползва от центровете на Xisco и само нови японски неуспехи позволиха на валенсианците да създадат от време на време опасна игра.

В 58-ата минута треньорът на Кашима, бразилецът Тониньо Серезо, реши да смени вратаря Одзава на Сугияма, който изигра повече от дискретна игра.

Тройната смяна на 61-та минута с пристигането на Хорхе Лопес, Пари и Салва се опитаха да подкрепят по-обидна игра на Валенсия, която се отразяваше в по-добре насочени удари към вратата, с протагонисти като Xisco и японския вратар, Sugiyama.

Въпреки настояването на Валенсия, защитата на Кашима остана негъвкава, дори и пред усилията на мъже като Пари, които към края вдигнаха овации с приклад на главата към вратата, завършен в желязо.

Предпоследната емоция беше дадена от Танака в 87-ата минута, който се канеше да изведе Канисарес напред в дълбока игра, която той пропиля с отклонен удар в последната секунда почти до вратата.

Но последната дума беше в ръцете на Валенсия, или по-точно крака на Ангуло, който накрая победи Сугияма в 89-ата минута и вдигна очукания флаг на Валенсия в Япония.

Валенсия все още имаше възможност да увеличи резултата от Xisco, един от най-добрите играчи в мача, но времето не спести и испанският отбор се прибра с дискретна победа в Токио.

СИНТЕЗ НА СЪВМЕСТИЕТО

0 - KASHIMA ANTLERS: Одзава (Сугияма, м. 58), Нарахаши, Канеко, Ойва (Икеучи, м. 69), Ишикава (Отани, м. 84), Аоки, Фернандо, Масуда (Фукай, м. 75), Нодзава, Араиба и Накашима ( Танака, 82).
1 - ВАЛЕНСИЯ: Cañizares, Curro Torres, Navarro (Carboni m.46), Pellegrino, Caneira, Redondo (Rufete, m.46), De los Santos (Parri, m.61), Fiore (Salva, m. 61), Angulo, Di Vaio (Xisco, м. 46) и Миста (Хорхе Лопес, м. 61).

ЦЕЛИ: Ъгъл, минута 89.
РЕФЕР: Юичи нишимура.
ИНЦИДЕНТИ: Предсезонен приятелски мач, изигран на Националния стадион в Токио, с 46 407 зрители, далеч от пълния стадион. Гореща и влажна нощ, с вятър по трибуните.