Тази неделя ще бъде първият път в десетгодишната му кариера, когато Серджо Перес стартира от трета позиция в Гран При на Турция.

Въпреки несигурност в бъдещето му няма съмнение, че мексиканският пилот Серджо “Чеко” Перес живее a страхотен сезон във Формула 1 (F1). Доказателство за това е, че тази събота той получи най-доброто ви класиране от пристигането му на максималната верига на автомобилизъм, ще започне в трета позиция в Гран при на Турция, който ще се проведе този 15 ноември в Истанбул.

перес

30-годишният от Гуадалахара от отбора Състезателна точка наслади се на Полюсна позиция през Q3; Въпреки това, в последните няколко мига съотборникът му, Ланс Строл, отне го и Max verstappen, от Red Bull, той зае второ място.

И мексиканският пилот е прав: наличието на добра класификация не гарантира непременно подиума в надпреварата. Дори в девет пъти който идва от четвърта позиция, че дотогава бяха най-добрите му стартове, не разбра на първите места.

Напротив, в осем подиума че той държи в така наречения Голям цирк, той ги получи с редовна класификация, Да бъдеш седмо най-доброто начално място. Преглеждаме всеки от тях:

Малайзия, 2012

Първият път, когато Перес завърши състезание сред най-добрите трима, това се случи на 11 октомври 2012 г., когато той остана с второ място от Малайзия, на борда на Sauber. Напусна от осма позиция.

Канада, 2012 г.

Месеци след дебюта си на подиум F1, Чеко отново говореше за. Мексиканецът събра 12 позиции за да получите трето сайт че сякаш това не беше достатъчно, това означаваше неочакван подарък за рождения му ден за баща му.

Италия 2012 г.

На пистата в Монца Серджо Перес получи последния си подиум като ездач на Sauber. The второ място в Италия го поставя заедно с Луис Хамилтън и Фернандо Алонсо. За това той трябваше да започне от дванадесети сайт.

Второто му повишение до платформата на победителя с Force India продължи до октомври 2015 г., когато на пистата в Сочи той успя да спре само веднъж в бокса, за да се възползва от най-близките си съперници и да завърши трето място.

За пореден път подиумът беше воден от Луис Хамилтън, който на практика подпечата шампионата си с победа. По този повод Серджо напусна от позиция осма.

Монако, 2016

По време на фестивала на Княжеството, през 2016 г., Перес знаеше как да управлява гумите си, за да преодолее пет позиции (започна в осми) и да влезе в празника за шести път в кариерата си: отново завърши като трето.

Азербайджан, 2016

Въпреки че се класира на втора позиция, той не започна там заради дузпа, която струва му пет позиции в скарата. Това не попречи на мексиканеца да продължи да блести на асфалта, тъй като понякога той се изкачваше на подиума в Трето място.

Азербайджан, 2018 г.

Дежа вю. Чеко пристъпи обратно в най-добрите три на пистата в Баку, но вече като Racing Point. На последния си подиум Гуадалахара започна от позиция осма и той трябваше да преодолее скоростта и стратегията както на Себастиан Фетел (Ферари), така и на Валтери Ботас (Мерцедес); FIA го разследва за предполагаема злоупотреба с DRS, но в крайна сметка няма санкция за мексиканеца и празникът е осветен.

Досега 2020 г. също беше най-добрата година лично за Перес по отношение на pположение в шампионата на пилотите, и е, че tapatío е шести в момента, пожъна най-добрия си резултат. Преди това той беше 7-ми два пъти с Force India през 2016 и 2017.

The точки на Чеко Перес също са оказали влияние върху шампионат на конструкторите, добре до сега, Състезателна точка 5-та предавка, зад само Mercedes, Red Bull, Renault и McLaren, изравнени на точки с McLaren и единица зад Renault в борбата за третото място при производителите.

Най-добрият резултат, който британският отбор е постигнал, е четвърто място през 2017 г., също продукт на работата на Чеко Перес, който тази година завърши седми в шампионата на пилотите и имаше 17 топ 10.

Въпреки тези резултати, tapatío той не знае бъдещето си в най-високата категория автомобилен спорт, защото нили има безопасна седалка за кампания 2021, тя ще бъде изпаднала от, скоро отбор Астън Мартин, след пристигането на Себастиан Фетел.