белтран
Рено, НВ (23 януари 2018 г.) - Боксът от световното първенство се завръща в „Най-големият малък град в света“. Мексиканският претендент Рей „Захар“ Белтран, който се бори да спечели първата си световна титла и „зелената си карта“, за да продължи да живее със семейството си в Съединените щати, ще участва в екшън функция в петък, 16 февруари, от „Гранд“ Teathre 'в Grand Sierra Resort.

Белтран (34-7-1, 21 КО), от Лос Мочис, Синалоа, Мексико, ще се бие срещу бившия световен шампион Паулус Моузес (39-3, 24 КО), от Уиндхук, Намибия, за вакантната титла в лека категория на Световния бокс Организация (WBO). В съвместната игра на Egidijus 'The Mean Machine' Kavaliuskas (18-0, 15 KOs), от Каунас, Литва, но сега тренира в Oxnard, Калифорния, защитавайки титлата си в полусредна категория на NABF срещу бившия световен шампион Дейвид "Ава" Аванесян (23- 2-1, 11 KOs), от Пятигорск, Русия, в 10-рундова битка между световно класирани бойци.

И двете битки за титлата ще бъдат излъчвани по телевизията на живо и изключително в 21:00. EST на ESPN, ESPN Deportes и на мобилното приложение ESPN App, започвайки от 19:00 ITS T. Шампионското събитие ще отбележи завръщането на олимпийския сребърен медалист Шакур Стивънсън (4-0, 2 KOs) от Нюарк, Ню Джърси. Стивънсън има уникални отношения с Рено, откъдето започва всяка година от 2013 до 2015 г. печелейки национална титла по аматьор. Освен това той спечели златния медал и наградата ‘Изключителен боец’ на предолимпийския турнир. Стивънсън никога не е губил в Рено.

Двукратният претендент за световна титла и настоящ претендент в тежка категория Брайънт Дженингс (21-2, 12 нокаути) от Филаделфия, Пенсилвания, също ще участва в предварителните битки в битка с осем кръга. Дженингс, който е вегетарианец, се появява в документалния филм "The Changer Changers" на режисьора Луи Психойос, режисьорът, носител на Оскар за "The Cove". „The Changer Changers“ разказва историята на Джеймс Уилкс - треньор на специални сили и победител в The Ultimate Fighter - докато пътува по света в търсене на истината зад най-опасния мит в света: че месото е необходимо за протеини, сила и оптимално здраве състояние. Документалният филм дебютира миналата седмица на филмовия фестивал в Сънданс.

В промоция Top Top®, съвместно с Let's Get It On Promotions, билетните каси за Beltrán vs. Мойсей се продава утре, сряда, 24 януари, от 13:00. EST/10 ч. Сутринта PST. На цени от $ 79, $ 54 и $ 29, включително приложимите такси, билети могат да бъдат закупени онлайн на www.GrandSierra.com, в касата на Grand Theatre, от 9 часа сутринта. в 21 ч. PT, всеки ден или по телефона, като се обадите на 1-775-789-1115.

„Няма по-вдъхновяваща история от тази на Рей Белтран“, каза легендарният промоутър Боб Арум. „Това не беше лесен път за Рей, но той отново и отново приемаше предизвикателството. Не мога да измисля по-добър начин Рей да започне 2018 г., отколкото с тази огромна битка на световното първенство. Също така искам да видя битката в полусредна категория между Егидиус Кавалиускас и Дейвид Аванесян, която обещава фойерверки. И никой не осветява една нощ по-добре от Шакур Стивънсън, с бързите си ръце и блестящата си усмивка. "

„Вълнувам се от тази битка по много причини. Аз се боря за себе си През 18-те години, в които се боря да стана световен шампион. Аз се боря за семейството си, за жена си и децата ми да се гордеят с мен “, каза Белтран. „Когато си шампион, ти си шампион завинаги. Аз се боря за моя екип, хората, които са с мен от самото начало. Когато се качвате нагоре, лесно е да имате фенове, но истинските ми фенове са с мен в най-ниските моменти и са останали във високите моменти. Тази битка означава всичко за мен, с победа щях да си осигуря „зелена карта“. Мечтата ми е да бъда световен шампион и гражданин на тази държава. Винаги уважавам опонентите си, но това е моята съдба и никой мъж няма да ми попречи. Готов съм да покажа на всички, че съм най-опасната лека категория в света. На 16 февруари идвам за това, което беше мое в Шотландия и когато напусна Рено, ще напусна като световен шампион на WBO. "

„Искам да благодаря на Бог за тази невероятна възможност. Имал съм благословена боксова кариера и благодаря на всички, които ме подкрепяха през всичките тези години. Благодаря на моя промоутър и ментор Нестор Тобиас и визионен спонсор в MTC, който винаги ни тласка да бъдем най-добрите “, каза Мойсей. „Беше изключително положителна седмица. За мен е чест, че наскоро бях издигнат като спортна легенда на MTC, най-високата спортна чест в Намибия и сега чудесната възможност да се изправя срещу Белтран, когото много уважавам, и разбира се възможността отново да бъда коронован за световен шампион. Очаквам с нетърпение тази битка и защо страната ми отново се гордее с мен. "

„Не си спомням много за Аванесян, когато бяхме в аматьорския бокс. Но със сигурност той ще бъде най-трудният ми съперник на ринга “, каза Кавалиускас. „Много съм развълнуван и искам да покажа най-доброто от себе си в тази битка. Благодарим ви на Top Rank и ESPN за тази възможност. По-близо съм до получаването на световно първенство. "

„Много съм щастлив и горд, че„ Mean Machine “ще се изкачи на друго ниво. Благодарим на Top Rank, че дадох възможност на машината да дебютира на ESPN “, каза Егис Климас, който управлява Kavaliuskas.

"Това е добра възможност да се върнем на върха в полусредната категория," каза Аванесян. „Моят треньор и аз работим усилено върху моята физическа подготовка, моята сила и моята стратегия, защото знаем какво е заложено и какво влага Егиджиус в тази битка. Не се заблуждавайте, това е борба. "

„Готов съм да започна 2018 г. с първата си осем кръгова битка. Исках да се бия осем рунда от известно време и сега съм развълнуван, че най-накрая имам шанс в първата си битка за годината “, каза Стивънсън. „Не съм победен в Рено и там спечелих четири национални титли по аматьорски бокс, включително и предолимпийската през 2016 г., така че планирам да продължа победната си серия на 16 февруари.“

„Gran Sierra Resort е развълнуван да получи тази шампионска карта и да донесе национална телевизионна експозиция на региона Рено-Тахое“, каза Кристофър Ейбрахам, вицепрезидент по маркетинга на Grand Sierra Resort. „Радваме се, че работим със страхотни партньори като Top Rank, ESPN и Let's Get It On Promotions.“

Мойсей спечели титлата на WBA в лека категория през 2009 г., когато пътува до Йокохама, Япония, за да победи защитния шампион и домашен любимец Юсуке Кобория с единодушно решение. След успешна защита - поредната победа с единодушно решение, този път над Такехиро Шимада - 15-месечното управление на Мойсей спря през 2010 г. в ръцете на Мигел Акоста. След като загуби единодушно решение от Рики Бърнс в битката за титлата в лека категория на WBO през 2012 г., Мойсей публикува рекорд от 11-1, 1 NC, включително победи с нокаут над Козма Чека и Криспин Молиати в последните му две битки, двугодишно управление като WBO International шампион в лека категория и 14-месечно управление като африкански шампион на WBO в лека категория. Мойсей, ветеран, който се е борил професионално в Азия, Европа и Африка, ще дебютира в Северна Америка на 16 февруари.

Кавалиаускас, двукратен олимпиец от Литва и медалист от Световното първенство за аматьори през 2012 г., запалва полусредната дивизия. Екипиращ шампион от паунд за паунд Василий "Hi-Tech" Ломченко, Кавалиаускас се превърна в любимец на феновете заради агресивния си стил и експлозивната си нокаут. Той спечели и трите си битки през 2017 г. с нокаут, спечелвайки титлата в полусредна категория на NABF в последната си битка, която се проведе на 22 септември. Той влиза в този двубой като четвъртият класиран в полусредна категория на WBO.

Аванесян не е непознат за битките под високо налягане. Руснакът, който тренира в Обединеното кралство, спечели временната титла на WBA в полусредна категория през 2015 г. чрез TKO на деветия кръг на Чарли Наваро. Той успешно защити титлата по един повод, спечелвайки единодушно решение срещу трикратния световен шампион и бъдещ Зала на славата Шейн Мосли. Издигнат до световен шампион от WBA след победата си над Мосли, Аванесян загуби титлата на 18 февруари 2017 г. от бившия шампион в полусредна категория при юношите Ламонт Питърсън. Беше близък бой, но в крайна сметка Аванесян загуби с близко единодушно решение. Аванесян се върна на песента в последната си битка, спечелвайки единодушно решение срещу Серж Амбомо. В момента той е осмият класиран в полусредна категория на WBA.

Стивънсън започва втората си година като професионалист, като преминава в осем кръгови битки. През 2017 г. той спечели две от четирите си битки с нокаут, доказвайки, че аматьорското му родословие го подготвя за професионален бокс. Стивънсън се отличи на всеки етап от олимпийското състезание в Рио Де Жанейро през 2016 г., преди да загуби решение за плътно разделяне в шампионска битка, проведена в полутежка категория, от тогавашния шампион в игри с полусредна категория в леката категория Робейзи Рамирес от Куба. Рамирес помете съдийските карти в първия кръг, но Стивънсън върна услугата във втория кръг. В третия и последен кръг, най-близкият от тримата, двама от тримата съдии дадоха на Рамирес нападението и златния медал. Това беше най-доброто представяне на американски боксьор, откакто Андре Уорд спечели златния медал на игрите в Атина през 2004. Уорд вече е част от екипа на Стивънсън заедно с Джеймс Принс и адвоката Джош Дъбин.