Испанецът ще се изправи срещу Григор Димитров, който победи Андрей Мартин, за място в осминафиналите

Епична испанска победа Роберто Карбалес пред канадското чудо Денис Шаповалов в Ролан Гарос, 7-5, 6-7 (5), 6-3, 3-6 и 8-6 за пет часа игра, първата му победа в мач от 5 сета и първата му победа срещу "топ 10", което го поставя за първи път в третия кръг от Големия шлем.

завършва

Испанецът се придържаше към победата с вяра до последния момент и на два пъти, счупи услугата на неотдавнашния полуфиналист в Рим когато той сервира, за да спечели играта във финалния ръкав.

"Много съм щастлив от победата си срещу много важен съперник, опитах се да остана стабилен", каза испанецът.

Е най-блестящата победа на 27-годишния тенисист, 101 в света, който спечели три победи за първи път, откакто тенисът се завърна след пандемията.

Carballés завърши сериозна игра, която дойде, за да развали четвъртфиналиста на Откритото първенство на САЩ, принуден да рискува, което го накара да умножи грешките.

Испанците дори имаха услуга за поставяне на 2 сета на нула, но не се възползваха от това.

Карбалес не се срина, който продължи да вярва в възможностите му, въпреки че видя как Шаповалов отведе играта до пети ръкав, поле, в което испанците никога не бяха постигнали победа.

Канадецът изглежда намери своя тенис и имаше две шансове за сервис, за да спечели мача. Но той намери вярата на Карбалес, който и в двата случая грабна подаването на своя съперник и остана в играта.

Тотално обезсърчен, Шаповалов най-накрая се отказа от играта и беше корабокрушен в опита си да играе третия кръг в Париж за първи път в младата си кариера.

Карбалес ще бъде измерен за място в осминафиналите срещу българина Григор Димитров, който победи словака Андрей Мартин с 6-4, 7-6 (5) и 6-1 за два часа и 15 минути.

Алберт Рамос от своя страна имаше малко възможности срещу унгареца Мартон Фучович, който спечели 7-6 (2), 6-3 и 7-5 за малко повече от 3 часа.