ПЛИВАНЕ НА ЛИВАДИ.- Испанците Пабло Кареньо Буста, Двадесети поред, той победи тази сутрин в Ню Йорк, 3-6, 7-6 (5), 7-6 (4), 0-6 и 6-3 срещу канадския Денис Шаповалов, дванадесетият носител и успя за втори път от три години да достигне полуфиналите на US Open.

побеждава

След четири часа и осем минути действие на централния корт Артър Аш, на Зачервяване на поляни, Carreño Busta, победи 26 „аса“ от 21-годишния Шаповалов, когото спечели за четвърти път в петте мача, които са имали, всички победи, постигнати на твърд корт.

Carreño Busta, 29, 27 в световната ранглиста, се завръща на полуфиналите на Open за втори път от четири години, като това са най-добрите му резултати в турнирите от Големия шлем.

Испанският тенисист, който преди две седмици създаде двойка с младия австралиец Алекс Де Миняр спечели титлата на двойки от Синсинати Мастърс 1000, която се игра на същите писти във Флъшинг Медоус, поради пандемията от коронавирус, достигна четвъртфиналите, след като сърбинът бе дисквалифициран в неделя Новак Джокович, първо семе, за случайно удряне на строева жена.

Дисквалификацията и последващото изгонване от турнира на Джокович, което се случи в първия сет, когато Карено Буста имаше 6-5 в негова полза, позволи на испанския тенисист да запази енергия, която той трябваше да използва максимално, за да може да преодолее Шаповалов, съперник, който винаги поддържаше агресивен тенис със сервиса си и рейзва в мрежата.

Но спокойната и уверена игра на Carreño Busta от задната част на корта в края му се отплати, като предостави много по-пълен тенис от този на опонента му, което също му позволи да постигне решаващите цели на двата тай-брейка, които спечелиха.

Той го направи в шестия с перфектни останки за частичното 4-2, което остави Шаповалов без отговори и без сила, който видя как Carreño Busta запази сервиса си и на първия мач, който имаше с 40-0, осигури победата.

Съперник на Кареньо Буста ще бъде германецът Александър Зверев, 23-годишен, пети носител, който също се нуждаеше от четири сета в първия четвъртфинален мач, преди да победи хърватина с 1-6, 7-6 (5), 7-6 (1) и 6-1 Борна Корич, Двадесет и седми поставени, поставени за първи път на полуфиналите на US Open.

Двубоят между Кареньо Буста и Зверев ще бъде вторият с предимство 1: 0 за германския тенисист.

Carreño Busta завърши играта с пет „аса“ и единична двойна грешка за 11 от Шаповалов, който се покачи 70 пъти до мрежата, за да вкара 52 точки.

Докато испанският тенисист постигна 10 от 19, но имаше 33 печеливши удара срещу 42 непринудени грешки, в сравнение със 76 и 76, съответно, от Шаповалов, който трудно се издържаше от това, което би било първият му полуфинал с двойни грешки. на Откритото и Големия шлем.