В дуел, в който не тежеше толкова на корта третият най-скъп тризъбец на континента американски, Мексико бийте 3-2 до Южна Корея в международния приятелски мач, който се проведе тази събота във Винер Нойщад, Австрия.

своя

През първото полувреме Мексико изнесе лекция за боравене с топката и успя да изпрати азиатския си съперник на платното, но постоянните неуспехи на Хървинг "Чъки" Лозано, който пропусна поне два ясни гола, още един от "Tecatito" Корона и още един от Раул Хименес, предотврати отразяването на домейна върху таблото.

Това, което Tecatito се провали!

Jesús Corona не можеше да сложи тази топка, която беше останала ръка за ръка срещу вратаря.

0-0 # PasiónPorTUSelección | # Мексико | #Южна Кореа

На живо

TUDN

- TUDN USA (@TUDNUSA) 14 ноември 2020 г.

Противно на това, което бихте си помислили, когато Мексико игра по-добре, целта падна, но в полза на Корея чрез Ui-Jo Hwang в минута 21, който се възползва от отвличане на вниманието от ацтекската защита, за да изпрати единствената опасна игра, която имаха през първите 45 минути, в задната част на мрежата.

През второто полувреме ролите бяха обърнати: Корея доминираше, а Мексико загуби притежание; въпреки това, Латиноамериканците намериха вратата три пъти само за 3 минути и обърнаха резултата завинаги.

@Miseleccionmx спечели!

Ел Три вкара три гола за три минути, за да обърне играта и отново победи Южна Корея.

3-2 # PasiónPorTUSelección | # Мексико | #KoreaDelSur pic.twitter.com/x3sZMalPMH

В минута 61, Раул Хименес Той показа пътя към своя отбор, като направи центриране с изстрел на ръба на малката площ.

Две минути по-късно дойде целта на Uriel antuna, които завъртяха таблото, кулминирайки страхотно подаване от Карлос Салседо.

Gooooooooool на @miseleccionmx!

Не, не е същият туит. За една минута Мексико обърна играта и вече я печели! Голът на Антуна

2-1 # PasiónPorTUSelección | # Мексико | #Южна Кореа

На живо

TUDN

На следващата пиеса той се появи отново Салседо, този път да се възползвате от рикошет и да пратите топката в задната част на мрежата.

Окончателните 3-2 го запечатаха Kyung-win kwon в последния участък от срещата.

Цел на Корея!

Азиатският отбор отстъпва в края на играта и ще имаме драматичен край.

3-2 # PasiónPorTUSelección | # Мексико | #Южна Кореа

На живо

TUDN

С този резултат аржентинецът DT Gerardo "Tata" Martino достигна 21 мача на пейката на мексиканския национален отбор с положителен баланс от 18 победи, 2 равенства и 1 загуба. Следващият ангажимент на ацтекския отбор ще бъде този вторник, когато се изправят срещу друг от най-важните азиатски отбори: Япония.