И можеше да е по-лошо, ако не беше спирането на Ваклик през 1990 г. Хората на Лопетеги обвързаха един срещу Леванте

Севиля остави две точки по пътя си към Шампионската лига в мач, който доминираше през първото полувреме и контролираше през второто срещу липсващия Леванте, който беше хванат в продължение на много минути, но не се предаде и запази точка.

севиля

Андалуският отбор беше собственик на мача, но не можа да търси втория гол, докато Леванте успя да реагира през последната четвърт час, за да изравни, с някаква опция да обърне таблото.

Де Йонг в първата игра на второто полувреме, най-добрият в играта, направи 0-1 и проникването на Мирамон, почти в края, отскочи от Диего Карлос и генерира равенството.

Севиля носеше тежестта на мача от самото начало с дълго владение на топката срещу съперник, който имаше много ясни идеи и който, благодарение на защитния си ред, попречи на опонента си да намери пространства и да има опции за гол.

Игра се с добро темпо, почти без прекъсвания, с Банега като диригент на нападателните действия на Севиля, отбор, който беше особено пищен от дясното крило с пробиви от Хесус Навас и Окампос.

Партито беше ефектно, но нямаше поводи. Най-ясният от първия период дойде от ботушите на Мунир, които изпратиха свободен удар, хвърлен с конец към гредата на вратата на Айтор при петнадесет минути игра.

От този момент нататък господството на гостите се затвърди срещу Леванте, който с много дефинирани 4-4-2, които държаха съперника си далеч от зоната му, но който имаше някои проблеми да си върне топката.

0-1 дойдоха тридесет секунди след рестарта след страхотен пас на Диего Карлос към Мунир, който отстъпи на Де Йонг, за да открие резултата, което направи отбранителните и организационни усилия на отбора на Валенсия без ефект и възнагради доброто разположение на Жулен Лопетеги мъже до антракта на сблъсъка.

Леванте не излезе на централната сцена и дори в минута 54 гол на Диего Карлос беше забранен при изстрел, при който съдията намери фаул. В следващото действие Айтор направи страхотно спасяване при удар на Мунир.

Контролът на играта беше от Севиля, която се опита да разшири акаунта срещу Леванте, която бе направила крачка назад от предлаганото изображение до почивката.

Атаките на Леванте бяха плахи и спорадични, докато възстановяването на топката на Севиля даде много по-добри сензации.

След промените Леванте успя да играе малко по-близо до вратата на Ваклик, но вратарят на Севиля едва ли трябваше да се намесва, тъй като защитата му неутрализира всеки подход на левантинистите.

Петнадесет минути от края Леванте се опита да се простре през Ернани по дясното крило срещу противник, който след промените се стреми повече да контролира играта, отколкото да се разхожда в преследване на цел да затвори играта.

Плътността на таблото беше основният аргумент за Леванте да крие надежда и благодарение на това дойде равномерният финал, който Леванте хареса повече от Севиля.

1 - Асансьор: Aitor Fernández, Coke (Miramón, m.61), Vezo, Bruno, Toño García (Clerc, m.87), Vukcevic (Bardhi, m.61), Melero, Campaña, Rochina (Hernani, m.72), Morales ( Серджо Леон, м.72) и Борха Майорал.

Цели: 0-1, м.46: Де Йонг. 1-1, м.88: Диего Карлос в автогол.

Инциденти: мач, изигран на олимпийския стадион Camilo Cano в Ла Нусия, когато стадионът Ciutat de València беше в процес на изграждане. Това е първият мач от най-високата категория на испанския футбол, игран в този град на Аликанте.