Отборът на Лопетеги спаси лошото си второ полувреме с десетминутна обсада. Мунир завърши и Севиля се класира за следващата фаза.

Многострадален, но ценен триумф. Лопетеги Изглеждаше, че ще се разбие на връщане към града, но Севиля издържа лошото си второ полувреме и вкара чрез Munir гол, който им дава директния билет за осминафиналите на Шампионска лига. [Разказ и статистика: Краснодар 1-2 Севиля].

лига

Първата част и втората бяха напълно различни. Севиля излезе доминираща и подписа някои първо 45 много положителни минути. И още повече, като се има предвид, че пет минути след играта дойде първият гол на Ракитич. Победата може да дойде и Севиля може да подпише в голяма степен пропуска си към нокаутните етапи на Шампионската лига. Нивото обаче премина от повече към по-малко и тези на Лопетеги не реагираха, докато не се видяха с водата до врата си.

Началото беше обнадеждаващо. Един център на група от Ocampos Не можа да намери довършител в района, но го намери отпред. Просветът падна в краката на хърватина, който стреля качествено и ветеран на терена, за да набие нисък удар и невъзможно за вратаря. Севиля преобрази първите обменници и заглуши малката публика, присъстваща на трибуните, благодарение на Ракитич.

Ракитич празнува своя гол за Севиля в Шампионската лига 2020/2021 Ройтерс

Тези от Лопетеги бяха наясно с идеите си. Налягане и контрол на играта. The Краснодар, Въпреки това той не отстъпи в мечтата си да събори Севиля. Скоростта, която местните нападатели отпечатваха, държеше задната част на Севиля в напрежение, внимателна и засега много успешна. Стигнаха района, но Ваклик не трябваше да се намесва.

Но доверието понякога надвишаваше и Краснодар прощаваше. През 11, Кунде прости в района и се очерта като един от лидерите на Севиля в началните 45 минути. С 0-1 на таблото и с почти никакви шансове извън този, в който французинът се намеси, испанският отбор запази контрола над мача и се опита да удостовери победата. Прощаването обаче би имало последствия.

Изходът не може да бъде по-лош. Напълно изгубени, тези от Лопетеги бяха парцалена кукла в ръцете на Краснодар. Руснаците търсеха равенство и шансове не липсваха. Грешка от Гудел Koundé го поправя под клечки и Краснодар предупреждава почти за първи път в играта. Севиля се провали веднага след екшън, в който Де Йонг Той извади бивните си от Севиля след лошия старт на второто полувреме.

Вандерсон празнува гол с Краснодар Ройтерс

Munir спасява

Но местната мощ беше по-голяма. И желанието им също. Севиля, прегазена, приличаше на бърза атака Вандерсън бийте Ваклик с изстрел, който изложи защитата на гостите. Само в района равенството беше установено на таблото. Очите на Севиля бяха насочени към Лондон, където равенството на Челси ги остави, без да удостовери преминаването във втория кръг и победа им даде живот.

И ако това не беше достатъчно, Скуайър той беше контузен и Лопетеги извади задушен Ракитич от терена. Óliver Torres беше този, който беше избран да обърне срещата. Необходима е още някаква визия на играта, за да се пробие руската защита. И отчасти успя, или с комбинативната си игра, или с удар отпред, който предупреждаваше съперниковия гол. Въпреки това, едва през последните десет минути Севиля се събуди. Времето изтичаше и поражението, равенството или победата можеха да паднат.

Мунир, който също се е опитвал преди това, ще бъде коронованият герой в Краснодар. Топка вътре в зоната, която той завърши перфектно, за да потвърди вярата на една Севиля, че когато искаше, можеше. Три точки и гарантирано подаване към осминафиналите, поддържайки битката си с Челси.

Краснодар 1-2 Севиля

Краснодар: Городов; Смолников, Мартинович, Кайо, Рамирес; Газински, Кабела (Уткин, 85 '), Олсон (Вилена, 67'); Claesson (Chernov, 84 '), Suleymannov (Wanderson, 46') и Berg (Ari, 67 ').

Севиля: Vaclik; Ескудеро (Рекик, 61 '), Гудел, Диего Карлос, Кунде; Фернандо, Оскар (Джордан, 53 '); Ракитич (Оливър, 61 '), Окампос (Идриси, 72'), Мунир; и Де Йонг (En-Nesyri, 72 ').

Цели: 0-1, 4 'Ракитич; 1-1, 56 'Вандерсон; 1-2, 90 '+ 5 Munir.

Рефер: Марко Гуида (ITA). Той предупреди Сюлейманов и Йордания.

Инциденти: мач, съответстващ на четвъртия ден от Шампионската лига, изигран на стадион Краснодар пред 10 000 зрители