спортен

Кариерата на Бен Ротлисбергер и Филип Ривърс тече паралелно, тъй като и двамата бяха избрани в първия кръг на проекта за 2004 г., с подобно производство и успех. Сезон 2018 не е изключение.

Лос Анджелис Чарджърс (8-3) гостува на Питсбърг, въоръжен със седмото най-добро нарушение в лигата. Ривърс командва атака, която вкара средно почти 28 точки и спечели седем от последните си осем мача.

Roethlisberger води Steelers (7-3-1), които имат шестата най-добра атака в NFL, единица, която е средно 28.7 точки, достатъчна, за да спечели шест от последните си седем мача. По стечение на обстоятелствата единствената загуба и за двата отбора през този период дойде от един и същ враг: Денвър Бронкос.

Това ще бъде петата среща между Roethlisberger и Rivers като професионалисти, с по две победи досега. И двамата отчаяно търсят победа, за да останат в сила в тесния пейзаж за плейофите в Американската конференция. Никой не може да си позволи препъване. Зарядните не могат да изостават от Канзас Сити на Запад и Стийлърс искат почивка за първи кръг.

Докато и двата куотърбека носят добра част от офанзивната тежест на отборите си - Питсбърг е второто най-добро нарушение в НФЛ и Лос Анджелис, а мачът от 10-та вечер в неделя може да наклони повече към бързата атака.

Зарядните няма да имат гъвкавия и динамичен бегач Мелвин Гордън, който има 1255 ярда и 13 тъчдаун през този сезон. Той ще отсъства с контузия в коляното, така че неопитният Остин Екелер (763 общи ярда, 409 бързи и 4 тъчдауна) ще заеме мястото му с мисията да намали теглото на Ривърс.

Междувременно Питсбърг трябва да намери начин да се ангажира отново с Джеймс Конър, чието участие в нарушение е намаляло през последните три седмици, в които той е средно само 15,3 попадения за 23,6, които е имал през първите осем седмици. Конър, лидерът на AFC в общите ярдове (849 на земята и 453 във въздуха), се забърка през четвъртото тримесечие на загубата от Денвър в неделя.

През последните пет сезона Питсбърг води целия НФЛ с рекорд 20-3 в последния месец на редовния сезон.

Превръщайки страниците на календара на редовния сезон в последния му месец, Том Брейди и New England Patriots се оказват в позната позиция: Втори най-добър в AFC и техните забележителности, насочени към сезона.

В неделя третата най-добра защита в лигата идва между Патриотите и още една стъпка към тяхното 15-то участие в плейофите през последните 17 сезона.

Минесотските викинги (6-4-1), в момента са на второ място в северната част на Националната конференция и на пето място в предквалификацията към плейофите, но пътуват до Фоксборо за тежка мисия срещу Пътс (8 -3), които са 5-0 и средно 35.4 точки у дома този сезон.

Ако Минесота иска да си даде шанс, ще трябва да реши защитните проблеми, които я измъчват през този сезон. Той е допуснал средно 30,4 точки в четирите си загуби и равенството през този сезон, ясен контраст с 16,1 единици, които е допуснал в шестте си победи, само две от тях на пътя.

Задачата приема нова степен на трудност, когато се има предвид, че Брейди има девет подавания на тъчдаун, едно прихващане и 109.4 точки за оценка в четирите си предишни игри срещу викингите.

Седмица 13 от НФЛ започна в четвъртък, с изненадващата победа на Каубоите 13-10 над светиите. Далас събра четвъртата си поредна победа и се погрижи да завърши седмицата поне споделяйки върха на NFC Източна дивизия.

Ню Орлиънс, който видя, че серията от победи от 10 мача бе скъсана, пропусна възможност да си осигури мястото в следсезонния сезон.

Действието продължава в неделя със следните мачове: Ravens (6-5) в Атланта (4-7); Бронкос (5-6) в Синсинати (5-6); Овни (10-1) в Детройт (4-7); Кардинали (2-9) в Грийн Бей (4-6-1); Сметки (4-7) в Маями (5-6); Мечки (8-3) в Ню Йорк Гиганти (3-8); Пантери (6-5) в залива Тампа (4-7); Колтс (6-5) в Джаксънвил (3-8); Браунс (4-6-1) в Хюстън (8-3); Jets (3-8) в Тенеси (5-6); Началници (9-2) в Оукланд (2-9); и 49ers (2-9) в Сиатъл (6-5).

Рамс клинчира място в плейофа и титлата на NFC West с победа или загуба на Seahawks.

Денят завършва в понеделник с посещението на Червенокожите (6-5) във Филаделфия (5-6).