побеждава

(Хроника на Луис Естебан)

Спортинг Ла Риоха, който току-що спечели огромна победа на терена Лагунак, не можа да се отпусне, знаеше, че мачът от снощи няма да има нищо общо с предишния. И това се доказва от ранните етапи на играта, където равенството надделява над всички. Нито един отбор не успя да се дистанцира на таблото; предстои интензивен мач и той ще бъде решен от малки подробности. Съперничащата Ариане - тя завърши с 10 гола - носеше тежестта на отбора си през първата четвърт час, вкарвайки четири от шестте гола на отбора си. От своя страна, в Спортинг, двама играчи споделиха по-голямата част от головете, капитанът Силвия Едера и бразилецът Дани: първата четвърт от изминалата игра и отборът на Риоха спечели с минималните (7-6). Срещата нямаше да се промени през следващите минути, баските отговориха на благоприятна част от жените от Ла Риоха със същите оръжия. По този начин до почивката се стигна с напълно отворена игра и тепърва ще се решава (16-14).

Първите ленти от втората половина бяха копие на първата. Вярно е, че играчи, които дотогава бяха по-малко вдъхновени, започнаха да се появяват от страна на двата отбора, въпреки че никой от тях не успя да разбалансира състезанието. С петнадесет минути след второто действие и без да забравяме, че „Ла Риоха“ са били напред по всяко време, равенството продължава да надделява в електронната (22-20): неуспех, успех, добро или лошо решение може да бъде от основно значение за бягане на срещата. По този начин оставаха по-малко от десет минути; решаващите и най-трудните моменти, пред които трябва да се изправим. Това натежаваше на баските, които в много млада възраст (максимум 23 години) със сигурност бяха подложени на натиска на тези трансцендентални минути.

Що се отнася до Спортинг, играчите ветерани като Едера, Маша, Карла и Дани - те споделиха всички последни голове - много свикнали да ги виждат в тези ситуации, в крайна сметка решиха играта в полза на отбора на Хуанхо Лалинде (30-26).

Това беше игра „измама“ срещу противник, който винаги го затруднява и който, когато се играе, служи за потвърждаване на добрата динамика на отбора. Две точки, които знаят двойно, защото лидерът Лансароте загуби у дома от един срещу Бети. Следваща спирка посещение на полето BM Loyola, неделя, 17 февруари в 12:30.

Спортинг Ла Риоха: Елена, Ребека (вратари); Дани (7), Карла (5), Едера (8), Маша (9), Лусия Ладрера (1), Маите, Валентина, Сара Сицилия, Амая, Майдер, Сара Перес, Лусия Серано и Мирея.

Кукулага: Олац, Ане (вратари); Ирати (5), Паула (3), Ираиде (2), Андреа (2), Ариане (10), Имане (1), Соня (1), Ирен (2), Maider, Leire, Garazi, Maialen, Sarai, Eunate