BEITIA ПОДДЪРЖА ПОБЕДА

спортни

»Той надделява в Париж и почти си осигури триумфа в Златната лига

Не се уморява да печели. Когато сте на път, трябва да се възползвате от всяка възможност и срещата в Париж също може да доведе до скъпоценния диамант. Разбира се той спечели. Беития скочи във френската столица 1.98. Направи го за първи път и спечели среща на ниво, която не привлече нищо повече и нищо по-малко от тридесет и един медалисти от миналите игри.

Отборът, който този сезон се наложи в състезанията в Осло, Стокхолм и Лондон, остава в челните редици на класирането по височина на Диамантената лига с 41 точки, 16 пред второто място на Левърн Спенсър, с 20, които ще влязат в игра в последния тест. На финала в Цюрих, който ще се проведе следващия четвъртък, 1 септември, испанецът ще има достатъчно, за да завърши четвърти, за да спечели за втори път диамантения трофей и придружаващите 40 000 долара. В допълнение, тази титла ще ви гарантира пряка квалификация за игра на Световната купа в Лондон през 2017 година.

СВЕТОВЕН РЕКОРД 3000 ПРЕПАРАТИ

Големият герой на срещата беше друга жена. Рут Джебет, кенийка, национализирана от Бахрейн, наскоро провъзгласи олимпийския шампион в 3000 препятствия. Там, във финала на Рио, със своите 8'59 ”75, тя беше на крачка от световния рекорд на рускинята Гулнара Гулкина, 8'58” 81, постигнат в Пекин 2008 г., с впечатлението, че този рекорд би не отнема много време да падне. И така беше: Джебет пулверизира тази марка и я остави на 8.52, 78. С неортодоксален стил при прескачане на препятствия, но изключително ефективен, този на Бахрейн
той доминираше в състезанието от началото до края и с адското си темпо съкрати съперниците си един по един. В крайна сметка, същият подиум на Игрите беше повторен, с Hyvin Kiyeng Jepkemoi втори (9'01 ”96) и Emma Coburn трети (9'10” 19).

ДРУГИ ИЗПИТВАНИЯ
Холандката Дафне Шипърс, 200 световна и европейска шампионка, се завърна на пътя на победата в отсъствието на олимпийската шампионка Илейн Томпсън, която я победи в Рио. Шипърс спечели днес с лекота: 22.13 срещу 22.46 на британската Дезире Хенри.

При отсъствието на олимпийския шампион от 800, кениецът Давид Рудиша, неговият сънародник Алфред Кипкетер отчете вицешампиона на олимпийските игри алжирецът Тауфик Махлуфи, който победи с 11 цента с време 1: 42,86, личен рекорд.

През 1500 олимпийски шампион, кенийската Вяра Кипиегон беше екзекутирана от Лора Муир, която с 3: 55.22 зае челната позиция на световната класация на годината. Британката изплати амбицията си на олимпийския финал в Рио с внезапна загуба на съзнание, която я изведе на седмо място. Тук той победи Кипиегон, втори с 3: 56,72.

На 400 метра с препятствия световният шампион, кениецът Николас Бет, отмъсти за олимпийската си елиминация и победи с време 48.01 шампиона на Рио, американеца Керрон Клемент (48.19), оставяйки третото място за турците Кубинецът Ясмани Копело (48.24) и четвъртият за пуерториканец Хавиер Кулсън (48.85)

Новозеландецът Том Уолш, бронзов на Ривър Игрите, постигна най-доброто хвърляне в живота си (22,00 метра) и победи с един сантиметър неотдавнашния олимпийски шампион в САЩ Райън Краузър. Печелившата марка е новият запис на срещата в Париж. Предишният имаше 24 години във властта на швейцареца Вернер Гюнтцр с 21.53.

Дамският албум повтори олимпийския подиум в Рио. Хърватката Сандра Перкович с хвърляне от 67,62 метра си осигури триумфа в теста, а също и петия си пореден диамант. Френската Мелина Роберт-Мишон, олимпийска вицешампионка, беше втора с 64,36, а кубинката Дения Кабалеро, настояща световна шампионка, трета с 61,98.

Американецът Крис Картър спечели тройния скок с оценка 16,92, само с два сантиметра повече от двамата скачачи, които го последваха на подиума, кубинецът Алексис Копело и колумбиецът Джон Мурийо. Никой от олимпийските медалисти не беше там.

Източник: собствен и Mundo Deportivo.

Поради временен медицински отпуск, за мен е невъзможно да продължа да актуализирам този уебсайт, където се опитвам да предлагам различна визия за спортове като колоездене, лека атлетика, триатлон и плуване, в допълнение към включването на статии за мнение, съвети или любопитни факти.