РИМ. Милан, с Густаво Гомес на пейката, се спъна на стадион Сан Сиро и падна с 1-2 на Емполи, в тридесет и трети мач от италианската Серия А, в който Лацио разби Палермо с 6-2 и възстанови четвъртата позиция в таблицата.

color

Отборът на "росонеро" не се възползва от поражението на Интер срещу Фиорентина в събота (4-5), за да се доближи до европейската зона на класирането и загуби в мач, в който испанецът Хесус Фернандес Саес пропусна дузпа.

На "Сан Сиро" Милан затвори първото полувреме с загуба от 1: 0 от Емполи, като получи удар с глава от грузинския нападател Леван Мчедлидзе след ъглов удар на границата на полувремето. При възобновяването миланците пропуснаха максимално наказание със Сузо и тосканците се възползваха от него, за да удължат разстоянията през сенегалската маме Тиам (m. 67).

В последния участък „росонерите“ увеличиха нападателната си тежест и италианско-перуанският Джанлука Лападула намали разликата в 72; Още в контузия аржентинецът Лукас Окампос докосна равенството, но дясната му ръка се заби в напречната греда.

Така Милан остана шести, с две точки пред Интер, седми, докато Емполи направи още една важна стъпка към тяхната постоянство.

На олимпийския стадион Лацио победи Палермо, който вече изглежда обречен на изпадане с пет гола през първите 26 минути, поради дубъл на Ciro Immobile (m.8 и m.9) и сенегалеца Keita Baldé, който подписа триплет между 21 и 26.

Италианският национал вече е отбелязал двадесет гола през този сезон, докато Кейта, който е тренирал в младежкия отбор на Барселона, е отбелязал единадесет гола.

В подновяването Лацио намали интензивността и Палермо отбеляза два гола, благодарение на дубъл на Андреа Рисполи (м.46 и м.52), въпреки че младият Лука Креко осъди сблъсъка през 91 г. с целта, която определи 6-2 финал.

С тази победа римляните си върнаха четвъртата позиция, побеждавайки Аталанта, която спечели с 3: 2 вчера в Болоня.