Испания имаше 11 гола напред, но „паяра“ изложи подаването в опасност (22-20)

Споделете статията

Мангу получава възпоменателна риза за своите 300 капачки.

победи

Испанският женски отбор с Гран Канария Алмудена Родригес, Мария Нуньес и Марта Манге запечата билета си за Световното първенство в Германия, след като победи Украйна с 22-20 във втория мач от квалификационния кръг, игран в град Малага в Антекера. Пострадал триумф, който никой не би могъл да си представи след единадесетте гола напред (18-7), че "Герерите" трябваше да имат осем минути през второто полувреме.

Но точно както се случи в първия мач, при който хората на Карлос Вивер не можаха да преминат равенството (24-24), неуспехите срещу съперничащата цел осъдиха Испания до напрегнати последни минути, след като допуснаха частично 0-8, той остави предимството си само с два гола (19-17).

Доход, който отличната Силвия Наваро, вратар на Рокаса, беше натоварена да спасява със своите спасявания, която с три последователни интервенции, една от които с изпълнение на дузпа, потвърди триумфа (22-20) и класирането на отбора за Световното първенство Германия. Всичко в деня, когато Марта Манге достигна 300 шапки.