гутиерес

Националният женски отбор губи от Русия (26-36), но се възползва от изненадващото поражение на Швеция (23-26) Норвегия, пречка преди финала

The Испанска селекция хандбал за жени, в който играе Алхесирена Дженифър Гутиерес, ще оспори Полуфинали на Световната купа в Япония въпреки загубата от Русия за клиринг 26-36 (12-16 на полувремето). The ‘Воини’ преминаха към следващата фаза на турнира след изненадващото поражение от Швеция с оглед на Черна гора (23-26), новина, която завари играчите на националния отбор в средата на обяда в техния концентрационен хотел, където те отпразнуваха класирането със стил. Осем години след спечелването на бронз в Бразилия 2011 и за трети път в историята си, те се завръщат на полуфиналите.

🇪🇸 # Воини | Ето как испанският отбор отпразнува в Кумамото подаването си към WORLD SEMIFINALS @ japanhand2019! ❤️👏🏻

🥳 ПРОДЪЛЖАВАМЕ ЕКИПЪТ ЗА МЕЧТА!

# ️⃣ # Japan2019 #HandInHand pic.twitter.com/2FV0o1QyyP

- RFEBalonmano (@RFEBalonmano) 11 декември 2019 г.

По този начин испанките ще измерват Петък, 13-ти да се Норвегия за място в големия финал. Мачът ще се играе в 12:30 часа (в Испания) и може да се види на живо Теледепорт и по официалните канали на Кралска испанска федерация по хандбал.

Головата разлика при поражението срещу руския отбор даде Швеция шансът да бъде на полуфинал с победа, каквото и предимство да е постигнал. Екипът на Henrik Signell им обеща много щастлив, но отпред беше a Черна гора че е заложено неговото присъствие в предолимпийския март. През първото полувреме скандинавците поеха инициативата на таблото благодарение на голове от Linn blohm -7- и намесите на вдъхновен Филипа Иден, и те придобиха доход до три гола, с които изглежда се опитаха да преодолеят сблъсъка.

Черногорците, водени от шведа Пер Андерс Йохансон, се придържаха към играта благодарение на защитната си сила и точността на целта на Андреа Кликовац Y. Йованка Радичевич -По 5 гола -, успявайки да се върне и да изравни преди почивката (12:12). Този резултат вече си заслужаваше Warriors, но все още имаше 30 минути инфаркт ... В който Марта Батинович той щеше да стане звездата и велик герой.

Вратарят на румънския HCM Рамнику Валча изпълни грандиозно второ полувреме, като спря 13 топки и отива в a 46% ефективно с което тя отчая всеки шведски играч. В другата област, Майда Мехмедович Y. Йованка Радичевич Те ваксинираха скандинавската цел отново и отново от крайности и малко по малко Черна гора откри пролука в електронната система, достигайки пет цели доход (23-19) с оставащите четири минути. Герерите докоснаха полуфиналите с върха на пръстите си и дори не отчаяните цели на Melissa petren щяха да събудят испанския отбор от мечтата на Световното първенство. Въпреки че беше неговият палач в предварителния кръг с този гол на рога на Александрина Барбоса, балканският отбор „хвърли кабел“ към Испания, така че те бяха в битката за металите.

ПОБЕДА ПРОТИВ РУСИЯ ... ОТ НАДОЛУ ДО ЧЕСТИТ КРАЙ

Що се отнася до мача на деня, вече на заден план, поражение от Испания -с два гола от Дженифър Гутиерес- преди Русия в мача, изигран на Парк Купол през Кумамото, съответстващи на третия и последния ден от Основен кръг от това Японско световно първенство 2019.

Александрина Барбоса Y. Айньоа Ернандес, две от най-видните фигури на Воини В това световно първенство те отговаряха за отварянето на таблото и присъждането на първия доход от две голове, на които обаче руснаците веднага ще отговорят: от 2-0 беше предадено за няколко минути на 2-5, благодарение на фронтовата сила на Ярослава Фролова Y. Анна Вяхирева.

Националният треньор Карлос Вивър той беше принуден да спре играта, тъй като бързите преходи на Русия първоначално нараняваха Испания. Марта Лопес отговаряше за прекъсването на сушата и малко след кражба на топка от Александрина Барбоса позволи на Герерас да постави само гол преди 10-ата минута (5-6).

Нищо не е по-далеч от реалността, екипът, воден от испанците Амброс Мартин Той продължи да налага своя закон върху 40 × 20 на Кумамото, с много ожесточена отбрана 6: 0 с внимание, поставено добре върху пивота и бърза и тактически подредена офанзивна игра. С 5-10 дойде максималната разлика в полза на Русия и Карлос Вивер реши да направи отбранителна промяна, поставяйки Алисия Фернандес в напреднали от 5: 1.

Разликата в таблото остана между четири и пет гола, с известност и за вратарите, и двамата Силвия Наваро Какво Анна Седойкина, които настояваха да направят деня много труден за Воините. Влизането на Алисия Фернандес в центъра позволи на Испания да открие ситуации един в един срещу крилата и по този начин беше основният воден път в руската защитна мрежа. Размяна на удари в последните минути, благоприятстващи Русия, която отиде в съблекалните с 12-16 благоприятен. Време беше да гребем срещу течението през второто полувреме.

Русия излезе включена в пистата след почивката и с частично 3-9 В първите 10 минути той окончателно прекъсна играта и нанесе много тежък удар на Герерас (15-25), който имаше все повече проблеми да преодолее руската защита. Карлос Вивер отново поиска тайм-аут, за да помоли играчите си за спокойствие и да даде много ясна предпоставка: намалете дистанцията до по-малко от пет гола. Ярослава Фролова той продължи да прави хаос в атака -9 гола от 9 изстрела-, а ротациите, извършени от Амброс Мартин, му дадоха резултати и в двете области.

Нереа Пена Обидното тегло на Испания беше хвърлено зад него през това второ полувреме и той успя да постави отбора на шест в заключителните етапи на сблъсъка (24-30). Viver заложи на него 7 срещу 6 игра с двоен пивот - Ели Чесарео и Айнхоа Ернандес - за намиране на пространства за изстрелването, но отново Ана Седойкина изглежда сложи край на надеждите на Герерас. Дори не Индивидуалната защита на Дженифър Гутиерес над Анна Вяхирева задържа Русия, която показа много алтернативи на Кумамото 40 × 20.

След като мачът беше решен и Испания играеше на празен гол, Русия се възползва от терена без вратар след възстановяване или спиране, за да увеличи още малко дохода и да го вдигне до 10 гола, с които бе достигнат последният сигнал (26-36). Първо поражение от Герерас в това световно първенство, което идва в компрометиран момент.