Отборът на Понсарнау, който започна да губи с 16 точки, има четвъртата си победа за седем дни

Валенсия Баскет затвори фантастичната си седмица в четвъртък с четвъртата си поредна победа за седем дни, този път срещу Химки, който го обезоръжи от самото начало, но в крайна сметка победен от силата на отбор, който си възвърна увереността, загубена в атака.

срещу

Валенсия, 89 - Химки, 84

Валенсия Баскет (26 + 25 + 21 + 17): Vives (4), Loyd (6), Doornekamp (-), Labeyrie (4), Dubljevic (18)-пет стартера - Колом (12), Маринкович (13), Abalde ( 8), Tobey (15), Motum (7) и San Emeterio (2).

Химки (33 + 15 + 22 + 14): Йович (19), Бертанс (9), Швед (11), Гил (7), Букър (14)-пет стартиращи - Крамер (8), Карасев (-), Йеребко ( 14) и Евънс (2).

Рефери: Lamonica (ITA), Petek () и Trawicki (). Те елиминираха посетителя Крамер за лични нарушения (m.40)

Инциденти: 10-ия ден от редовната фаза на Евролигата, игран в павилиона „Де ла Фуенте де Сан Луис” пред 7023 зрители.

Химки излезе запушен и само за пет минути откри разлика от 16 точки. Добрата цел на руснаците, особено Йовита и Свхед, беше съчетана с по-ниска отбранителна енергия на местните жители в сравнение с предишните игри и липсата им на офанзивен опит, което позволи на посетителите да пристигнат свежи в атаката си (4-20, m. 5).

Ротацията промени лицето на Валенсия. Маринкович и Колом му дадоха искрата, която липсваше в атака, първата със своите удари, а втората със смелите си пробиви, но също така генерираща игра. Също Abalde и Motum допринесоха за намаляване на разликата (33-35, m.12).

Солидността на Букър под обръчите помогна на Химки да остане още няколко минути напред, но мързеливата му защита позволи на Колом да нахрани Тоби до минимум. Това беше тройка на Джордан Лойд, която до експлозията на Фонтета кулминира местното завръщане непосредствено преди почивката (51-48, м.20).

Химки се възстанови в почивката и започна да вкарва от линията 6.75, но Валенсия задържа човека в защита и се остави да бъде насочен в атака от ясновидец Колом, който вкара и разпредели, докато не доведе местните до малък, но обещаващ доход (66 -57, m.25). Частичната част за двадесет минути беше +25 за местните.

Швед седна и химки му благодариха. С повече баланс и без дупки в защита, те обърнаха играта само за четири минути и се върнаха отпред. Но между Маринкович и Вивес те позволиха на Валенсия да продължи до последната четвърт (72-70, m.30).

Сръбският страж и Дублевич поеха обидната тежест на помещенията, Йович и Йеребко - на гостите и мачът се стабилизира. Понсарнау търсеше последен импулс със завръщането на Колом и андоранците се съобразиха и Валенсия влезе с точка предимство в последната минута и с притежание.

Неспортсменска атака срещу Букър обслужва триумфа на местните жители върху поднос, който я наказва с две свободни хвърляния от Лойд и още един кош от Дублевич, две действия, които заедно с руския провал в следващата атака окончателно решават катастрофата.