Валенсия и Райо се срещнаха дванадесет пъти в Първа дивизия, последната през 2003 година.

Валенсия посещава мадридския стадион във Валекас в събота, където не е играл от сезон 2002-2003, когато побеждава Райо Валекано с 0: 4 в последния от дванадесетте мача, в които се изправя срещу мадридския тим в Първа дивизия.

отбеляза

Историята на тези дванадесет срещи е белязана от определен баланс между двата отбора, с пет победи за всеки и две равенства. В тези мачове отборът на Валекано вкара седемнадесет гола, а Валенсия вкара двадесет.

Най-изчерпателният резултат за отбора в Мадрид беше този от първата конфронтация, в кампанията 78-79, когато спечели с 3: 0. Най-благоприятният резултат за валенсианците беше този от последния мач, въпреки че две години по-рано, в кампанията 2000-2001, Валенсия спечели с 1-4.

Случва се така, че между тези две победи от Валенсия във Валекас е имало поражение в кампанията 2001-2002 с 2-1, в което е един от малкото загубени мачове от отбора, който тази година е обявен за шампион на лигата.

Първият Райо Валекано-Валенсия е изигран на 11 декември 1977 г. и местният отбор побеждава Валенсия с гол на Алварито през първото полувреме и още два гола, отбелязани от Ландабуру и Уседа в последния участък от мача.

Райо Валекано играе с Алкасар, Анеро, Танко, Уседа, Нието, Фелинес, Фермин (Гусман), Ландабуру, Гонсалес, Риал и Алварито (Астеджано), а Валенсия с Манзанедо, Карете, Ариас, Хесус Мартинес, Серверо (Палмер) Карлос Алварес, Кастеланос (Валдес), Кабрал, Ангуло, Диарте и Кемпес.

Последната среща между тези два отбора се игра на 23 февруари 2003 г. и четирите гола на Валенсия бяха получени по две във всяко полувреме от Ангуло и Онопко на автогол през първото полувреме и Бараха и Миста, през второто.

Райо Валекано подреди Етксеберия, Марио, Корино, Онопко, Граф (Дорадо), Перагон, Ириней, Пабло Санс, (Хулио Алварес) Михел, Аскоития (Луис Кембранос) и Болич в този мач
За Валенсия те формираха Канисарес, Ревейер (Доротея), Аяла, Марчена, Карбони, Ангуло, Де лос Сантос, Бараха (Пелегрини), Кили (Фабио Аурелио), Санчес и Миста.