Триплет от Махрез дава живот на тези на Гуардиола

Тройка на алжирския Рияд Махрез, първата, която постигна в Манчестър Сити, реактивира отбора на испанеца Пеп Гуардиола, който разби Бърнли (5: 0) и се събра отново с победа на десетия ден от Висшата лига.

манчестър

"Гражданите" спечелиха отново след равенството с Ливърпул и поражението срещу Тотнъм на последната дата, което ги отдалечи от върха на класирането.

Той отново спечели ложата на Гуардиола и го направи лесно, силно и срещу съперник, закотвен в долната част, на границата на изпадането и претърпял шестото си поражение за сезона на Етихад.

Манчестър Сити беше буря. Особено в първата част. Неговият противник допринесе за това, давайки всякакви съоръжения в защита.

След шест минути бърз местен преход завърши със страхотно центриране на Кевин Де Брюйн, което алжирецът завърши. На 22-та минута, вкарването на Kyle Walker остави топката в краката на Mahrez, вътре в зоната, след като защитник на гостите не успя да изчисти. Африканецът завърши до съвършенство, който установи 2-0.

Третият беше малко преди почивката при добра асистенция на Де Брюйн, който обърна играта странично, към пристигането на Бенджамин Менди, който, когато топката стигна до него, победи вратаря Бейли Пийк Фарел.

Четвъртият бе белязан от испанеца Феран Торес, който за пореден път увеличи броя си през сезона благодарение на асистенция на бразилеца Габриел Хесус.

И в последния участък Махрез се появи отново с глава, след добро центриране от Фил Фоден.

Победата съживява Манчестър Сити, инсталиран в средата на класирането, който се приближава към върха. Две точки го делят от петия, Саутхемптън, който бележи европейската зона, и шест от Ливърпул, лидер.