мондиала

Вратарят на Аржентина Вили реагира след първия гол на Хърватия във втория мач от група D на световното първенство на Русия между Аржентина и Хърватия на стадион "Нижни Новгород" в Нижни Новгород на 21 юни 2018 г. AFP

Аржентина е изправен пред най-лошия си момент в Святтях от Корея-Япония 2002 г.. В този турнир той падна елиминиран на първо кръгъл.

След това назначение той успя да премине към четвърт финали от Свят на 2006 г. Y. 2010 г.. И в Бразилия 2014 стигна до финала, в който той се поддаде Германия.

Тежестта на последния загубен финал изглежда е оказала влияние върху това поколение играчи, водени от Лионел Меси, обожаван в ФК Барселона но поставен под въпрос в неговата Селекция, като непрекъснато се сравнява с Диего Армандо Марадона, „Pelusa“, която доведе „Albiceleste“ до световната титла през Мексико 1986.

Аржентинският вратар Вили не успя да спре удара на хърватския полузащитник Лука Модрич по време на втория мач от Световното първенство в Русия между Аржентина и Хърватия на стадион „Нижни Новгород“ в Нижни Новгород на 21 юни 2018 г. AFP

Въпреки че Аржентина все още не е елиминирана от първата фаза на група D на Световното първенство по футбол в Русия, шансовете и преди всичко играта й я отдалечават от целта да се класира за следващата инстанция. Той е трети със само 1 точка при липса на игра в неговата група. Хърватия, която вече е класирана, води с шест. Докато Исландия е втора, също с точка, но с по-добра голова разлика от гаучосите.

Каквото и да се случи този петък, 21 юни 2018 г., между исландци и нигерийци, бъдещето на Аржентина ще зависи от дуела между Исландия Y. Хърватия, на третия и последен ден, на 26 юни. Този ден гаучотата ще се изправят срещу африканския отбор.

В четвъртък Меси - считан за най-добрия в света - едва се представи търг Голът на Хърватия, който спечели с 3: 0, на стадион Нижни Новгород. С победата хърватите се класираха рано. Инсулт на властта, за да се разгледа отборът на фаворитите Лука модрич.

Халфът, с номер 10 на гърба си, показа целия си талант на възможно най-добрата сцена. Той беше мозъкът на отбора си и вкара един от трите гола. Останалите двама бяха преобразувани от Анте Ребич и Иван Ракитич, съотборник на ‘Лио’ във ФК Барселона.

Иван Ракитич (7) от хърватския национален отбор отбелязва 0-3 по време на втория мач от група Е на Световното първенство между Аржентина и Хърватия в Нижни Новгород, Русия, 21 юни 2018 г. EFE

Разбира се, пътят към победата за европейците беше открит след грешка на Вили Кабалеро, който слабо изчисти топката и я остави в краката на Анте Ребич, който вкара първия гол. На 36 години той е вратар без практически никакъв опит в старшия отбор. Той направи своя международен дебют на 23 март срещу Италия и включването му като титуляр след контузията на Серджо Ромеро беше залог, който може да бъде много скъп за Хорхе Сампаоли.

DT направи промени отново. Откакто встъпи в длъжност миналата година, той не повтори звездно „11“.

В четвъртък, 21 юни, той избра линия за трима играчи в защита, командвана от Никола Отаменди, по средата. Отстрани бяха Габриел Меркадо Y. Никола Тальяфико.

Намерението му беше отборът да има повече мъже, които да контролират топката и да влязат дълбоко. Залогът се изплати само частично в началните минути. Аржентина пристигна, но не можа да реши с Серджо Omen нито едно Енцо Перес.

След това дойде грешка на господин Y. Аржентина не показа реакция. Сампаоли той напусна между обидите от Стадион Нижни Новгород.