Отборът ратифицира квалификацията за груповата фаза на Лига Европа, след като е разбил 5-0 в първия мач

Новини, запазени във вашия профил

виляреал

Виляреал спечели с 1-2 в Беларус срещу Днепър Могилев и ратифицира квалификацията за груповата фаза на Лига Европа, без да даде възможност на съперник, който вече беше победил (5-0) в първия мач.

Виляреал ще бъде в равенството на състезанието утре след мач, спечелен от по-рядко срещаните играчи в състава и в който отборът показа превъзходството си през целия мач, дори когато загуби с 1: 0 през първия период.

Въпреки първоначалния контрол на играта, отборът на Беларус, подтикван от публиката си, беше много ангажиран в мача през първото полувреме и при първия си повод успя да отбележи преди двадесетата минута.

Испанският отбор не се разпадна и преди почивката, в последната игра на първото полувреме, направи равенство чрез бразилския играч на Световната купа Нилмар.

Виляреал също беше стабилен след почивката, въпреки че имаше нов неуспех при изгонването, поради натрупване на предупреждения, на халфа си Кристобал в 67-ата минута.

Днепър загуби сили, Виляреал ръководи двубоя ясно до края на мача и дори в последната минута вкара гол, който им даде победата, постигната от Марко Рубен, който влезе във втория период.

Информационен лист:

1 - Днепър Могилев: Капанцов; Карпов (Карпович, м.90), Гончар, Образов, Жевнеров, Шунейко, Бичанок, Юрченко, Терещенко, Турлин (Тупчий, м.80) и Зянкович.

2 - Виляреал: Хуан Карлос, Марио Гаспар, Катала, Кико, Джоан Ориол, Мусакио (Марчена, м. 55), Матила, Кристобал, Джеферсън Монтеро, Нилмар (Марко Рубен, м. 60) и Алтидор (Кани, м. 71) ).

Цели: 1-0, м. 19: Юрченко. 1-1, m.45: Нилмар. 1-2, м.90: Марко Рубен.

Рефер: Фират Айдинус (Турция). Той предупреди местния Образов и изпрати Кристобал за Виляреал за двойно предупреждение (m.67).

Инциденти: Втори етап от квалификационния кръг на УЕФА Лига Европа, изигран на стадион "Спартак" в Могилев пред около 6000 зрители.