Чертеж/Цикъл 21

За пети път в кариерата си, Матьо ван дер Поел той спечели състезание за Световната купа по цикло-крос в „су“ Хогерхайде. Световният шампион се нуждаеше само от една атака в шестия кръг, за да се отърси от останалите съперници. От своя страна белгиецът Toon Aerts дойде на второ място и осигури (без да спечели състезание от деветте, които съставляват CdM) окончателната обща победа.

Холандецът Mathieu van der Poel доказа, че е без конкуренция, той решава как и кога да доминира ситуацията на воля и в своята фетишна верига, Hoogerheide, той нямаше да пропусне възможността да го докаже. По маршрута, наречен в чест на баща му, Адри, световният шампион искаше да избегне безпокойството на своите конкуренти повече от необходимото. Единственият, на когото Ван дер Поел държеше око, е лидерът на Световната купа Toon Aerts и неговият класически антагонист в калта., Wout van Aert. Белгиецът Visma-Jumbo нямаше следобеда си, отпаднал още от самото начало в първата обиколка, въпреки че щеше да се завърне без много повече усилия.

Тъй като Ван дер Поел и Тоон Аертс не успяха веднага да направят разлика, голяма група от до 13 състезатели се озоваха в предни позиции и се класираха до шестата обиколка от общо десет. Темпото не беше много високо, което улесни оцеляването и надеждите на хората в групата.

poel

На петата обиколка Aerts разтърси дървото по пътя към финалната линия, издърпвайки основната група с намерението да я обстрелва. Pidcock и Iserbyt веднага се присъединиха към колелото си, последвани от група с Van der Poel и Van Aert. Aerts не откриха разлика, но точно една обиколка по-късно Ван дер Поел динамизира състезанието. Развихрен, с остра и остра атака, той облекчи останалата част от групата с няколко метра, за да тръгне сам. Единична атака и победителят вече беше решен с 4 обиколки.

Iserbyt и Aerts бяха единствените последователи, последвани от група с Laurens Sweeck, Wout van Aert, Joris Nieuwenhuis и Lars van der Haar, наред с други. Група, която би се борила за четвъртото място. За Toon Aerts беше важно да завършат на подиума, второ място, което означава да получат не по-малко от общата победа в Световната купа. Допълнителен сладък вкус за Aerts, който потвърждава заглавието година по-късно.

По отношение на испанското участие, Фелипе Ортс той поддържаше позиция, която се колебаеше между 17-ти и 25-и през целия ден, за да завърши на 21-ва позиция, която го поставя като най-добрия национал. Кевин Суарес, от своя страна той ще завърши холандския тест на 45-то място.

Декларации

Матьо ван дер Поел. «Чувството е наистина добре да спечелите тук. Познавам много хора, които идват да ме видят, което винаги дава допълнителен тласък, много съм доволен от този уикенд. През последния период тренирах много, за да подобря честотата на въртене на педалите си и показах, че съм на правилното ниво в предсвятното първенство ».

Wout van Aert. „Доволен съм от уикенда. Нямах идеална седмица, защото бях малко болна три дни. Днешният старт не мина добре, след това бях разумно в състезанието. Бях спестил малко сили, за да стигна до добър завършек, но ми липсваше нещо, което да превъзхожда останалата част от групата. Обикновено се възползвам от дълъг финал, но припаднах в последната обиколка. Бих предпочел да съм първи или втори в групата. Но това е, което е. По отношение на Световното първенство през следващата неделя, когато виждам, че Матийо [ван дер Поел] се състезава през последните седмици, има все по-малко съмнения относно неговото фаворизиране, той е на миналогодишното ниво. Що се отнася до опциите ми, аз съм малко по-добър, но в Световна купа ... Имам впечатлението, че зад MvdP мога да се бия сред първите 10, но ако има състезание, което няма прогноза, това е всичко. Не мисля, че отнема много дъжд, за да го затрудня, не знам дали ще е бърза верига, въпреки че предпочитам да е тежък, бавен, тъй като разликите са малко по-ясни, но предвид ситуацията, маршрутът не е толкова важен за моя ".

Най-лошото, шампион на Световната купа

Марка, която се оказва превъзходна у дома. ICU CX

Марка Lucinda (Telenet Baloise Lions) спечели последния кръг от Световната купа по циклокрос, проведен в Hoogerheide, белязан от жестокия финал за Джейлин дел Кармен Алварадо (Алпецин-Феникс). Холандците от доминикански произход започнаха деня като лидер на генерала с пет точки предимство пред Annemarie Най-лошото (777), но в последната обиколка тя катастрофира, когато водеше, завърши пета на финалната линия и се отказа от първата позиция на ‘предизвикателството’ в полза на самата Worst.

В състезание от по-малко до повече на a суха верига и доста бързо, до 20 състезатели бяха практически на опашка за първите две обиколки. Пейзажът се промени, когато се ускори Яра кастелин (777) в третия кръг, предизвиквайки важна селекция в преднината. Те просто го последваха Иви Ричардс (Trek-Segafredo), Сане не може (Iko-Crelan), Инге ван дер Хайден (CCC-Liv) и гореспоменатите Най-лошото и Алварадо.

Марка, жертва на падане, тя беше принудена да се върне няколко позиции назад, когато състезанието вече беше напълно стартирано. Няколко спирки във водещата група му позволиха да продължи напред и вече не спираше. 30-годишният холандец ускори в последната обиколка, като взе двамата претенденти за общото.

Опитаха се да закачат Кант и Кастелин, но вече нямаха достатъчно крака и с всяко ново влекане от Бранд отново даваха. Алварадо видя своя момент на стълбите, той отвори малка разлика и ускори в търсене на победа, но на последния хълм загуби равновесие и лидерството на Мондиала. Бранд отпразнува четвъртата си победа за сезона и най-лошата последна победа в „предизвикателството“ на UCI само с една седмица до края. Световно първенство.

Сред десетте испанки, които започнаха в Hoogerheide, най-добрият беше Лусия Гонсалес (Неста-Шкода Алекар), настоящ национален шампион, който премина финалната линия на 20 позиция и завърши световната писта на 16 място. Аида нуньо (45-та), София Родригес (48-мо), Пола Диас (68-ма), Ирен Трабазо (72-ро), Мария Параджон (75-та), Сара бонильо (78-ма) и Айнара Алберт (78-ма) завърши представителството.

Декларации

Джейлин Алварадо. «Чувствах се добре и може би бях най-силният днес. Когато слязох по стъпалото надолу преди финалната линия, „Най-лошото“ и „Бранд“ не зависеха от мен, планът беше да продължа на пълни обороти, за да поддържам дистанцията, тъй като имаше голяма възможност да достигна целта сам, но предното си колело заседнах в хлабавия пясък, което накара колелото ми да се завърти и да тръгна направо към оградите. Разочароващо е, но най-важната среща тепърва предстои ».

Лусия Гонсалес. „Много съм доволен от състезанието, знаех, че ще бъде труден ден заради студа, но от друга страна веригата беше много добра за мен. Истината е, че се чувствах много по-добре от очакваното, въпреки че без много искри, темпото беше добро. Добър старт, без грешки и много стегнато състезание, където разликите бяха минимални. Единственият провал беше верижен старт на последната стълба, което ме накара да загубя групата, насочена към финалната линия. Но ние се борим до края, за да получим двадесето място и да останем с 16-та позиция във финалния генерал на Световната купа ".