Отборът на Симеоне добавя третата си поредна победа в Шампионската лига с гол на Караско

мадрид

A самотен гол от вдъхновен Яник Караско даде днес на Атлетико де Мадрид важна победа срещу ултразащитен Ростов (0-1), който построи автентична руска стена, която екипът на Диего Симеоне имаше много трудности да преодолее.

В допълнение към трите точки, които поставят испанския отбор много близо до последните 16 в Шампионската лига, с пълни победи, Атлетико сложи край на непобедената серия от 26 мача на руския отбор на своя стадион.

Симеоне го беше предупредил предишния ден - Ростов е опасен, защото знае на какво играе - макар заплахата да беше по-скоро неговата нумантинска защита, отколкото контраатаките му, тъй като Облак едва направи няколко полезни спасявания през 90-те минути.

Както очаквах предния ден, Торес замени френския Гамейро и въпреки че се опита, той нямаше много възможности да се похвали.

Въпреки че съперникът по никакъв начин не беше Байерн или Барселона, Атлетико излезе за игра от началния свирк и през първите петнадесет минути вездесъщият Караско, модерният играч на Атлетико, вече два пъти изпита на местния вратар.

• Свободен удар от белгиеца в минута и половина бе изчистен с много трудности от руския вратар, отхвърляйки това Correa беше на път да направи първия гол в играта, макар че изстрелът му излезе твърде напречен.

След десет минути Караско отново получи добра топка от Гризманн в района, отсече маркера му и ударът му бе отхвърлен от Джанаев.

Торес също се опита и отиде със скоростта на Сезар Навас, играч, издигнат в кариерата на Реал Мадрид, и поиска дузпа, след като беше повален зрелищно, въпреки че изглеждаше, че централният защитник докосна топката. Посетителите имаха инициативата, докато местните жители приклекнали в очакване.

Двадесет минути по-късно руснаците извършиха контраатака на писари, при която Азмун получи свободна топка на ръба на голямата площ, но удари в земята и топката кротко отиде в ръцете на неволен облак.

Опитах отново Филипе Луис, вече предупреден с жълт след желязо за съперник, но Кореа завърши високо след великолепния център до далечната греда на бразилеца.

В рамките на половин час партито беше там, където руснаците го искаха, тъй като учениците на Симеоне притежаваха почти 70 процента, но това им костваше Бог и помага да се преодолее паяжината, разпространена от руснаците.

Изглеждаше така Треньорът в сянка на Ростов, Курбан Бердиев, които вече елиминираха Атлетико де Мадрид През 2013 г. в Лига Европа с Рубин той реши да даде на мадридския отбор вкус на собственото си лекарство, но липсата на амбиция в крайна сметка струва скъпо на руснаците.

През второто полувреме тонът не се промени, тъй като играчите на испанския отбор продължиха търпеливо да се опитват да съборят безстрастната руска стена.

Атлетико се опита да изненада с промени в играта, но местните футболисти покриха много добре групите, докато Симеоне не загуби търпението си и преди четвърт час реши да постави Гамейро вместо активна Корея.

Минута по-късно Торес се радваше на най-добрия си шанс след премерено центриране на Хуанфран, но ударът му мина точно над гредата.

Когато аржентинският треньор започна да се отчайва, Караско отвори консервата след великолепен кръст Отново от Хуанфран, който Торес не достигна и белгиецът завърши с лявата си греда на далечната греда (мин. 62)

Останалата част от играта беше воля, а не сила на руснаците, въпреки че еквадорският Нобоа опита късмета си извън района, удар, който не изненада Облак.

Докато, един сив Гризман реши да се появи отново в края и така след нарязан пас на Караско той щеше да отбележи втория гол с глава, но Джанаев отговори със страхотно спасяване.

Това, което би могло да бъде лек за смирение за финалиста на Шампионската лига, който спечели със 7: 1 в последния ден на испанската лига, в крайна сметка беше победа от минимум с добавените добри новини за завръщането в полетата на играта на Саул.

След две седмици двата отбора ще се срещнат отново на Висенте Калдерон.

ЛИСТ ЗА ДАННИ

0 - Ростов: Джанаев; Кудряшов, Навас, Киреев, Гранат, Мевля; Гацкан, Ерошин, Нобоа; Azmun (Prepelita, мин. 74) и Poloz (Doumbia, мин. 77).

1 - Атлетико де Мадрид: Облак; Хуанфран, Савич, Годин, Филипе; Корея (Гамейро, мин. 57), Габи, Коке, Караско (Саул, мин. 88); Гризман (Тиаго, мин. 91) и Фернандо Торес.

Цели: 0-1, мин. 62: Караско.

Рефер: Даниеле Орсато (ITA). Той увещава Филипе Луис, Хуанфран и Мевля.

Инциденти: мач, съответстващ на група D на Шампионската лига, изигран на стадион Олимп-2 в Ростов пред 15 000 зрители (пълно).