Нараняването на Дорси, което увреди глезена, в крайна сметка реши мач от първата четвърт (66-61)

Споделете статията

Дорси защитава Воронов в мачове. EFE

губи

The Барселона е загубил от него Локомотив Кубан, за 66-61, първият кръг от четвъртфиналния равен на Евролига, в сблъсък, доминиран от каталунците до две минути от края, но това изчезна, когато те вкараха само осем точки през последната четвърт.

The инцидентна контузия на центъра Джоуи Дорси, извивайки глезена си на полувреме, това беше плоча, която тежеше прекалено много за хората на Хави Паскуал, които въпреки че доминираха отскока (41 чували срещу 31), не можаха да спрат центъра Антъни Рандолф (17 точки и 10 борби) през второто полувреме.

Нито Томаш Саторански, нито Карлос Аройо не можеха да наложат своя ритъм на мача, а Малком Дилейни, който играеше само в залпове, беше ключов в моментите за решаване на състезанието.

С оглед на съперник, който зависи повече от петимата мъже, които съставляват неговите почти неподвижни начални петима, Хави Паскуал се опита да изиграе трика на ротациите, за да принуди отбора на Джорджос Барцокас до непривичен ритъм и спиране на индивидуалните му действия със зонална защита, за да помогне на интериора му да спре Клавър, Рандолф и Сингълтън в зоната на Барса.

Правеха го в продължение на 30 минути, но решиха грешките от последната четвърт и отсъствието на Дорси.

В атака Джъстин Доелман вкара първите девет точки на отбора си, но руснаците балансираха състезанието с тройка на Малкън Дилейни, страхотната му фигура и този път отменена, но ротациите на Барса и влизането на Поу Рибас, пет точки в ред даде отново инициативата на каталунците (14-19, m.7), но 2 + 1 от Сингълтън в края на първата четвърт където Локомотив се разби от линията 6.75 (1 от 6).

В началото на втората четвърт Барселона затвори още повече защитата си и докато отборът на Барцокас продължи да бъде твърдо решен да стреля от периметъра, хората на Паскуал с проницателен Томич отидоха до максималното си предимство (19-28, m.18).

Виктор Клевър вкара тройка (2 от 14 за отбора), но тройка от Аройо и кош от Доелман затвориха първото полувреме с 27-33 за хората на Хави Паскуал, които бяха прекъснали местната реакция.

Отборът на Барса получи тежък удар на полувремето, когато Джоуи Дорси се спъна, когато отиде в съблекалнята и нараняване на левия глезен, за да не играе в останалите мачове.

Беше ясно, че Антъни Рандолф ще изиграе номера на това отсъствие и през третата четвърт, побеждавайки Самуелс и зареждайки Томич с фалове, той предизвика хаос в зоната на Барса. С шест поредни точки той изравни играта (35-35, m.24), но тройка на Абринес и два коша на Доелан и Наваро те дадоха 0-7 за Паскуал (35-42, m.25).

Барселона сякаш контролираше играта (42-49, m.27), но Дилейни започна да се появява, Рандолф все още беше ефективен и тройка от Мат Яниг намали разликата (50-51), но Везенков затвори стаята (50-53 ).

Нещата се влошават за Барселона в началото на третото тримесечие, когато Broekhoff напредва към Локомотив за първи път (54-53, m.33), а Pascual отговаря с влизането на Doellman и Samuels, за да подсили вътрешния сок. Междувременно Карлос Аройо се опита да зададе контролен ритъм и Абринес заедно с Рибас попречиха на руснаците да обърнат таблото.

Дрейпър даде инициатива на тези от Бартзокас (62-61) в 1:34 да тръгнат и Паскуал спря играта, за да успокои отбора си. Но при следващата игра, след 39 секунди до края, Доелман пропусна тройка. Топката беше в ръцете на Локомотив и Дилейни влезе в кухнята, за да остави резултата при 64-61.

66 - Локомотив Кубан (17 + 10 + 23 + 16): Delaney (11), Voronov (-), Broekhoff (8), Claver (7), Randolph (17) - стартиращи пет- Draper (7), Janning (5), Bykov (2) и Singleton (9).

61 - ФК Барселона Ласа (19 + 14 + 20 + 8): Satoransky (2), Navarro (2), Abrines (10), Doellman (13), Dorsey (1) - започвайки пет-, Ribas (13), Arroyo (3), Tomic (8), Perperogolu (2), Oleson (-), Везенков (2) и Самуелс (5).

Съдии: Ламоника (ITA), Белошевич (SRB) и Lottermoser (GER).

Инциденти: Първа среща от равенството на четвъртфинала на Евролигата, изиграна в спортната зала в Краснодар (Русия), преди 7500 зрители.