Каталунците побеждават в Москва (65-79) след пет поредни поражения в добър колективен мач

Мадрид | 31 · 12 · 17 | 04:00

прекратява

Споделете статията

Томич, срещу Андерсън на Химки-Барселона. EFE

The Футболен клуб Барселона получи важен триумф (65-79) преди него Химки този петък в Москва в мач, съответстващ на петнадесетия ден на Евролига, среща, която кара отбора на Blaugrana да изостави негативната си серия от пет поредни мача, без да спечели и да постигне победа на гости в континенталната конкуренция 10 месеца по-късно.

Последният триумф от Палау в Евролигата датира от 23 февруари, когато спечелиха в Милано и серията най-накрая завърши след солиден хоров мач от каталунския отбор, който не пропиля затъмнението на Алексей Швед през последната четвърт, че той реши шок нито неговото превъзходство в „боята“ и добрата му циркулация на топката (32 асистенции). Анте Томич с 12 точки и 8 борби поведе гостите.

Хората на Сито Алонсо започнаха мача по най-добрия начин, обезсилване на Швед, най-опасният човек в московския отбор и голмайстор в Евролигата, от което Химки даде да се разбере, че зависят твърде много. Междувременно Барселона нарани ръката на Анте Томич и Пау Рибас и ускори в последните минути на първата четвърт (15-25), оставяйки тези на Георгиос Барцокас, че той се събра отново с предишния си отбор.

Каталунците знаеха как да запазят дистанция в първите щанги на втората четвърт, няколко минути, в които двата отбора бяха много непостоянни, с многобройни загуби. Въпреки това, Химки беше непоколебим и вдъхновени Honeycutt и Shved приближиха отбора си по-близо до таблото, преди тройката на Адам Ханга при последното ахане на четвърт запази аванса на Blaugrana на полувремето (32-36).

По време на възобновяването Барса продължи да бъде също толкова съсредоточена и с хърватин Томич, който блестеше на отскока, аспект, в който помещенията кървят (20-39), особено в офанзива (2-12). Чарлз Дженкинс беше най-добрият аргумент за москотива и с три тройки той даде крила на отбора си в стремежа им да излезе напред на таблото. Хуан Карлос Наваро беше не по-малко и подобно на Пау Рибас дойде на помощ на Барселона от линията 6.75.

По този начин, в размяната на удари и тройки и с Швед намира най-добрия си ритъм (22 точки), всичко беше отворено през последните 10 минути (57-57). Там пазачът показа най-лошата си версия и тези на Сито Алонсо не го пропиляха, запазвайки силата си в рикошета.

Тройка на Виктор Клевър, бивш на Химки, накара отбора на Барса да се дистанцира на таблото (59-69) с пет минути до края. Тези от Bartzokas опитваха непрекъснато с външен удар с малко успех и Барселона се радваше на най-добрите си минути за сезона у дома за да не бъде обезпокоен при триумфа си, след като остави съперника си с осем точки в този период.

65 - Химки: Jenkins (9), Anderson (-), Shved (22), Gill (13) и Thomas (-) - първоначален квинтет-; Honeycutt (18), Monia (3), Vialtsev (-), Markovic (-) и Todorovic (-).

79 - ФК Барселона: Рибас (6), Томич (12), Ханга (9), Наваро (9) и Моерман (7) - първоначален квинтет-; Хюртел (2), Серафин (12), Копонен (2), Клевър (12) и Везенков (8).

Частично: 15-25, 17-11, 25-21 и 8-22.

Съдии: Pukl (SLO), Ryzhyk (UKR) и Peerandi (EST). Без елиминиран.

Павилион: Mytishchi Arena. 6627 зрители.