Хората на Ласо остават на върха на таблицата след мач, в който Дончич блесна

барселона

Реал Мадрид постигна a лесна победа срещу трудоемкия Монтакит Фуенлабрада (92-76) в единадесетия ден от Лигата Ендеса, в който Иберостар Тенерифе загуби от Течни срещу Сарагоса (71-59) и отпадна от битката за лидерството, докато Баскония спечели удобно у дома от Реал Betis Energía Plus (60-94) и Unicaja направиха същото на полето ICL Manresa (70-89).

Мадридът на Пабло Ласо остава начело на лигата Endesa след като явно спечели Фуенлабрада в мач, в който белите винаги бяха напред. Словенският защитник Лука Дончич беше звезден, вкарвайки дабъл-дабъл от 23 точки и 11 асистенции в 34-те минути, които беше на корта, което му позволи да достигне до изненадващите 34 PIR.

Отборът на Фуенлабреньо се опита да се състезава, с добра игра от основната си база Лука Рупник и с 16 точки от Хави Рей, но качеството и добрата игра на играчите на белите клубове надделяха почти от началото на мача. С това мадридистите (9-1) продължават да водят класирането.

В павилиона на Принсипи Фелипе Иберостар Тенерифе е победен от Tecnyconta Сарагоса (71-59). След силно оспорваното първо полувреме, тези на Txus Vidorreta бяха изоставени поради липсата на успех в лицето на коша, заедно с добрата защитна работа на тези на Casadevall.

Добрата втора половина на кутията на маньо дойде от ръката на точковия страж Томас Белас, които знаеха как да движат отбора и да подават добри подавания на своите съотборници, като Серги Гарсия, който, докато не беше елиминиран за неспортен дубъл, успя ясно да прочете нуждите на отбора си по време на катастрофата.

Барса печели в последния дъх

ФК Барселона Ласа надделя (79-78) в последното издишване на Хербалайф Гран Канария в мач от власт на власт, принадлежащ на единадесетия ден от Лигата Endesa, с две свободни хвърляния от Tyrese Rice срещу група от Гран Канария, която имаше победата по-малко от три секунди от края.

По този начин отборът на Георгиос Барцокас поддържа лигата си непобедена на Палау и отмъщава за поражението във финала на Суперкупата на Ендеса, която спечели "Гранка" 79-59 в началото на сезона. Това е втора поредна победа, след като победи Панатинайкос през седмицата, след поражението срещу Уникаха миналия ден ACB.

С тази победа, осма, Барса изпревари Иберостар Тенерифе, въпреки че имаше един мач по-малко и се класира на втора позиция, докато поражението оставя Herbalife на девето място, с още една игра от Movistar Estudiantes и Tecnyconta Zaragoza, неговите непосредствени преследвачи в борбата за влизане в Копа дел Рей.

Тези от Луис Каземиро оставиха Палау празен, където не са печелили от 2012-2013 г., въпреки трогателната победа. Тези от Bartzokas реагираха на лоша трета четвърт и знаеха как да поставят победата в релси (77-71). Съмненията, че кулията преминава, се появиха за две минути, без да отбележат, което позволи на тези в жълто да се върнат на четири секунди от края чрез О'Нийл. Райс взе последната игра и личният фаул на Оливър му позволи да даде победата на местните.

Екипът на Луис Казимиро започна добре с кошници и страхотен Салин след минута мълчание в памет на жертви на самолетната катастрофа, претърпяна от Chapecoense, но каталунският отбор реагира скоро с 14-2.

Стратегията на Барса включваше активен ориз в обръщение и мач срещу Томич под ринга с латвийски Пасечници, който завърши мача с оценка 19. Първата четвърт послужи за дебюта на Алекс Ренфроу от Байерн Мюнхен, който излезе от Райс и вкара първите си точки от тройката.

"Гранка" беше поверена на Пасечници, които затвориха първото полувреме с общо дванадесет точки. Отпред Doellman и Perperoglou подкрепиха ритъма на Анте Томич и задържаха Барса напред, която започна да се среща отново от външната игра, като отвори корта.

Тази увереност в Латвия се отрази на страната на Казимиро пред един Барцокас, отчаян от това, което виждаше на терена. И то е, че третото тримесечие беше гостуваща изложба (11-20) срещу Барса, която не можеше да подхранва и му беше трудно да влезе в динамиката, която учениците на треньора на Ла Манча печатаха.

В Барселона имаше не само Томич. Perperoglou - 16 рейтинг-- той стана ключов човек в местния отбор с впечатляващ успех както от тройната линия - той вкара четири от пет - така и от боята. От страна на рикошета Джоуи Дорси се открои с шест борби, които допринесоха с три асистенции.

Барса излезе на таблото с 9: 0, но Хербалайф, който изглеждаше обезболен, се събуди от тройната линия с 80-процентов успех на Курич - четири от пет - и мечтаеше за победа след кошницата на О'Нийл, но Райс завърши мач с две свободни хвърляния.