[Вижте галерията с изображения-> 32114]

Хандбалният клуб Пуерто дел Кармен претърпя поражение, което боли. В мач, който имаше под контрол, той видя как неговият съперник взе победата в последните секунди на катастрофата. Лошата циркулация на топката в атака и слабата защита в последните минути бяха решаващи за Пуерто дел Кармен да приеме второто си поражение за сезона.

болезнено

Първите минути на срещата бяха равномерни, с алтернативи на таблото. Нито един отбор не успя да открие разлики в таблото. CB Пуерто дел Кармен беше инициаторът на таблото в първите тактове на катастрофата. Тиньосерите имаха преднина от два гола през първата третина на първото полувреме.

С изминаването на минути Пуерто дел Кармен остана в атака. Проучване с 0-4 за Кастелдефелс, позволи на каталунския отбор да поведе в 13-ата минута на играта (6-7). Mireia Trigueros и Paula Blesa, носеха тежестта на атаката на Casteldefells, като тези двама играчи отговаряха за отбелязването на всички голове на отбора си.

В последния участък от първото полувреме Пуерто дел Кармен отново щеше да бъде интониран. Той намаляваше разликите в таблото и щеше да постигне частично 4-0, което принуди треньора на гостите да поиска тайм-аут (13-11).

В края на първото полувреме резултатът ще бъде 13 до 12, резултат, който остави мача отворен за второто полувреме. Минимално предимство на Пуерто дел Кармен в покой.

CB Пуерто дел Кармен излезе много свързан с терена в началото на второто полувреме и одобри съперника си частично с 4: 0 в първите пет минути игра. Това частично принуди треньора на Кастелдефелс да поиска тайм-аут и каталунците отнеха седем минути, за да отбележат първия си гол през второто полувреме.

С преднина от пет гола на таблото, Пуерто дел Кармен започна да управлява преднината си. С напредването на минутите Кастелдефелс започна да пее и намаляваше разликите в таблото. След девет минути до края на сблъсъка Кастелдефелс получи само един гол от равенството, моли местната пейка за таймаут.

След указанията на Jesús Corujo в таймаута, играта на Пуерто дел Кармен не се подобри. Тиньосерите направиха много грешки в циркулацията на топката и в защита изобщо не бяха успешни. Атенери направи индивидуална защита на Мирея Тригерос, опитвайки се да намали атакуващия потенциал на гостите.

При липсата на няколко секунди за приключване на катастрофата, Мирея Тригерос беше отговорен за изпълнението на 7-метров хвърлей. По този повод каталунецът не се провали срещу Елизабет и изведе отбора си напред. Отчаяният Пуерто дел Кармен не успя да постигне равенството, след лоша селекция във финалния старт.

Поражение на онези, които са наранени, понесени от CB Puerto del Carmen срещу Castelldefels, в мач, който те бяха контролирали и дори спечелили, но те не знаеха как да завършат. Второ поражение за сезона за Пуерто дел Кармен, което все още не е пуснато през този сезон.

Информационен лист

CB Пуерто дел Кармен: Елизабет дел Росарио, Мария Седрес (3), Атенери Моралес (7), Йесика Валиенте (3), Летисия Перес (4) и Кения Ернандес (5)?, Каридад Сантана, Соня Гонсалес, Каролина Фалеро и Таня Рамос (1)

Кастелдефелс: Хеге Болстад, Мирея Тригерос (12), Паула Блеса (5), Алба Ройо (3), Карла Гомес и Каролина Кармона? Стартиращ отбор - Мария Долорес Мартин (3), Андреа де ла Торе, Ана Морено (1), Лора Хименес, Ноелия Лендрес

Участници на всеки 5 минути: 2-2, 6-4, 8-8, 8-9, 10-11, 13-12 (почивка) 17-12, 18-14, 19-17, 21-18, 22-21, 23-24 ( финал)

Съдии: Те изключиха Йесика Валиенте (2), Мария Седрес (1), Ярина Оканя (1), Летисия Перес (1) и Кения Ернандес (1) от Пуерто дел Кармен и Мария Долорес Мартин (2), Паула Блеса (1), Карла Gómez (1), Laura Jiménez (1), Noelia Lendres (1), от името на Castelldefels.

Инциденти: Общински павилион на Тиас, около 125 зрители. Мач, съответстващ на втория ден от Първата държавна хандбална дивизия за жени