МОСКВА. Отборът на Баскония, след като победи Макаби и Асеко Проком, търсеше третата си победа, която почти със сигурност щеше да ги класира в „Топ 16“. От своя страна руснаците, притиснати от необходимостта да получат домакинските си мачове, след като паднаха на корта на Партизан.

европейско

Присъствието на Рибас в стартовата петорка беше изненадващо, но особено отсъствието на Дейвид Логан. Душко Иванович реши да се справи без американската база, знаейки, че може да обвини почти 15 000 километра, които носеше зад себе си, след като пътува до САЩ, за да се срещне с новородения си син и оттам да отлети за Москва.

Играта стартира добре за Caja Laboral, която с добра работа в отбрана остави само отбора на москвич да спечели 11 точки, които одобриха частично от 1-11 (4-13). Междувременно в атака Сан Еметрио беше главният герой, със 7 точки в началото.

С 1-9 на таблото, Скариоло поиска тайм-аут и след кош от Барак, който удължи предимството на Баскония, външната батерия на Химки съкрати разликите с две поредни тройки от Фридзон и Моня. Още два коша от Езе доближи местния отбор по-близо до таблото (11-13). Но Телетович и Барач върнаха нещата на мястото си и мачът стигна до края на първия период с 11-17 благоприятни за Баскония.

Втората четвърт започна с кош на Саврасенко. Отборът на Витория продължи да бъде в унисон с дефанзивни задачи, но играта им в атака се забави, което даде живот на Химки, който подкрепи цялата си тежест на един човек, Лангфорд, който завърши с 19, като беше най-добрият голмайстор на мача.

След размяна на кошници играта беше поставена в кърпичка (19-22). Баскония превъзхождаше в секцията за възстановяване и в оценката. Химки, от друга страна, показа забележими недостатъци. Но в този момент, когато валежите взеха своето и за двата отбора, Лангфорд показа качеството си и с 2 + 1 постави 22-24 на таблото.

Белица пропусна двете си свободни хвърляния, а Телетович пропусна от линията с три точки. След това Лангфорд се възползва от малкия хаос, за да постави първата равенство в електрониката (29-29).

В последната секунда Олесон успя отново да изведе Кая Лаборал (29-31). Малък багаж за баскония, който беше по-добър от своя съперник.

СЛЕД ПОЧИВКА, НАСТРОЙКИ ЗА АВАРИЯ

Третият период беше абсолютно пагубен за хората на Иванович, които след като управляваха шест точки в края на първата четвърт и две през втората, в крайна сметка оставиха Химки да остави шест точки.

След като допусна частично 0-3, Caja Laboral реагира и под ръководството на San Emeterio подписа частично 0-6. Но, необяснимо, след като постигна 7 точки преднина (35-42) с тройка на Teletovic по средата на четвъртата, Caja Laboral в крайна сметка получи 18 точки - с Лангфорд и Лончар като артилеристи на руския отбор - и вкара само пет - две от тях, в допълнение, свободни хвърляния-.

По този начин играта стигна до последната четвърт с тревожните 53-47, които Кая Лаборал не успя да вдигне, защото, въпреки че Химки не успя да отбележи, отборът на Витория беше също толкова неспособен да изпълни тази задача.

Три минути от края, след частично 4-4, електрониката отбеляза 57-51, че Планинич отговаряше за пробив с тройка, която удави Caja Laboral още с три минути до края (57-51).

Но далеч от това да реагира, Баскония спря да играе, забави офанзивната си игра до минимум и подправи тази мрачна перспектива с непростими загуби и огромна липса на защитна интензивност.

До такава степен, че въпреки че Лангфорд - човекът от Химки, който беше причинил най-много щети в атака -, беше ранен, руският отбор не го пропусна, тъй като Кая Лаборал не успя да спре нито една плаха съперническа атака.

След тройка на Фридзон (63-54), тимът от Витория облече гащеризоните си. Но беше твърде късно. По-скоро заради собствените им грешки, отколкото заради достойнствата на противника, победата остана в Москва (64-60).