Арагонците добавят първата си победа в курса благодарение на страхотната реакция след почивката. Силата на Хлисанън и успехът на Енис, Сийли и Брусино бяха ключови играчи в региона, бившият му треньор Порфирио Фисак се измерва в принц Фелипе.

сарагоса

DJ Seeley привлече таланта си през втората четвърт, като окова вериги с два коша и още толкова свободни хвърляния. Гран Канария търсеше отвътре Костело, много мъдър през първите две четвърти - 12 точки на почивката, която завърши там след страхотната защита на Хлинасон след почивката -. Тези от Fisac ​​стигнаха до пет фаула много скоро и Casademont отбеляза малко по малко от линията за свободни хвърляния. Играта не течеше и малкото кошници, които пристигнаха, поникнаха от отделни действия. Гран Канария, без да играе отлична игра - далеч от нея -, командваше играта, особено с успеха си от боята и господството на рикошета. Тройка на Брусино доближи арагонците до пет точки (29-34), но Албиси скоро отговори с нов страхотен удар от 6.75. Четвъртият бе затворен от Сан Мигел от ъгъла (34-43).

И тогава играта се промени - и може би началото на сезона на Казадемон. Излизането му от съблекалнята беше блестящо. Съдружник от Hlinason и още едно добро проникване от исландците бяха мотивационното писмо. Сийли го придружи с добро суспендиране, а друг помощник от Хлисансон постави арагонците само на три точки (42-45). Casademont промени лицето си в защита и в атака, ръка за ръка с Seeley и Hlinason, представи най-острата си версия. Брусино вкара добро суспендиране, а Хлисансон добави още едно изключително забиване, за да изведе арагонците напред - за първи път - (46-45). Екипът беше различен. Агресивен в защита и точен в атака. Сийли окова пет точки и по този начин арагонският отбор увенча частичните си +18 (22-4 от съблекалнята). Външен терен на Брусино повиши дохода до десет точки (59-49). Изглеждаше лъжа, видях видяното през първите 20 минути. Сега екипът премина на друга скорост. Неудържим за Гран Канария на Fisac. Третият акт - в който Сулеймон беше защитник - затвори със седем за местните (64-57) след впечатляващите 30-14 частични.

В последния акт Казадемон намери Енис и Брусино, двамата им най-талантливи играчи, които сами си изградиха кошници. Американецът свърза пет точки подред, към които аржентинецът се присъедини с две добри действия за повишаване на доходите до 16 точки (75-59). Партито беше в ръцете на Казадемонт. Няколко лоши атаки и тройка от Бейран дадоха надежда на канарчетата (75-65 с 3:12 останали). въпреки това, доминиращ и внушителен Хлисанън запечата мача, като стана голям и в двете картини. Гран Канария свали ръце, Казадемонт се хареса и в крайна сметка спечели със 17 точки (88-71). Баскетболът му от второто полувреме е пътят. Без съмнение.