• История
  • Пуканки
  • Контакт

Далеч превъзхождащата Грузия усложнява живота на испанския отбор по ръгби

Лъвовете отново губят в шампионата на Европейските нации срещу Грузия, която наложи играта си от началото на мача. По този начин Испания е много трудно да се класира за Мондиал 2015 в Англия.

джорджия

Грузия знаеше, че не са имали лесен мач срещу Испания, която е била контузена от предишни мачове и че се нуждаят от победа, за да могат да останат живи в това европейско първенство. XV Лело знаеше какво да прави от минута 1 до края на играта: грузинците, с по-малко тегло и много по-бързо преднина, знаеха как да надделеят и да имат голямо превъзходство.

Началото на играта започна с Испания с характер и желаещ да има овал. Те бяха наложени при докосвания, по такъв начин, че ¾ имаше топката и можеше да играе с тази скорост, която ги характеризира толкова много. Натискът и добрият старт на лъвовете накараха лъвовете да имат грешки, които позволиха на Испания да излезе напред на таблото чрез два наказателни удара, изстреляни от Кори Симпсън, откриването на националния отбор.

Отборът по ръгби в Джорджия може да усложни играта, а с нея и първенството, ако не реагира, по такъв начин, че лидерът на отбора Лела - откриващият Мераб Квирикашвили - накара отбора си да не напусне играта за нула време. След 20 минути на първото полувреме, XV Lelo не може с испанската отбрана, но след загубата на овала в разрез, 8 lelo хвана лъвовете объркани, докато не успеят да засадят овала в испанската зона.

Няколко минути по-късно Джорджия репетира; този път благодарение на мощния му център след поредица от решения на неуспехите. Малко преди да стигнат до почивката, „Лелос“ направиха своя трети знак.

Само 5 минути бяха минали през второто полувреме, когато грузинците направиха нов белег. Бяха излезли на терена с желанието да убият играта, да получат бонус точка и да получат тихо и лесно второ полувреме, и така беше. Испания направи поредица от промени, които освежиха отбора и по този начин успяха да получат две изпитания. На всички белези, направени от лъвовете, се отговаря с други грузински есета. Мачът завърши с явна местна победа за Грузия с 61-18.

Това беше мач, в който испанският отбор по ръгби се подобри в защита в сравнение с предишния мач, изигран в Хихон, въпреки че резултатът е много обемист. Следващият мач ще се играе в галисийския град Сантяго де Компостела на 16 март 2013 г. срещу Португалия. Това не е добро европейско първенство на нациите FIRA-AER- за испанците.