Сърбинът удари с топка вратар в врата и служителите на турнира решиха да изгонят; погледнете видеото

Време за четене: - '

06 септември 2020 г., 17:55

Световният номер едно, Новак Джокович, бе дисквалифициран тази неделя от US Open, тъй като удари ракета с топката по време на мача от осминафиналите срещу испанеца Пабло Кареньо.

След като загуби подаването си от Carreño, който даде преднина на испанеца с 6-5 в първия сет, Джокович извади топка от джоба си и я хвърли към стената, удряйки по врата вратата, която падна на земята, давайки писък на болка.

Виждайки, че я е бил, Джокович бързо отишъл да види състоянието на съдията, който трябвало да получи медицинска помощ.

open

Ал Бело/Гети Имиджис/AFP

Извиненията не бяха достатъчни

Джокович разговаря с официалните представители на играта в продължение на няколко минути, в които ги помоли да приложат някакъв вид санкция, различна от дисквалификация, но накрая служителите приложиха разпоредбите и Carreño се класира за четвъртфиналите на Големия шлем в Ню Йорк.

Така си тръгна Ноле

От първата реакция на Джокович стана ясно, че той не иска да удря съдията и веднага отиде да види как се справя и да се извини. Те не го достигнаха и по този начин големият фаворит за спечелване на US Open беше оставен настрана.

Правилото е ясно

Тъй като става въпрос за Големия шлем, важат правилата на ITF (Международната федерация по тенис) и те са много ясни: всякакъв вид агресия срещу съдия се наказва с дисквалификация.

Освен това Джокович трябва да бъде глобен между 250 и 300 хиляди щатски долара.

Заден план

През 2017 г. за Купа Дейвис канадецът Денис Шаповалов беше дисквалифициран в петата игра от поредицата на Канада срещу Великобритания за яростно хвърляне на топка на трибуната, която вместо да стигне до тази дестинация, удари съдийския квадрат в лицето.

Осминафинали и кръстове

Пабло Кареньо Буста 6-5 (и дисквалификация) към Новак Джокович. Противник: Победителят Денис Шаповалов-Дейвид Гофин
Борна Корич-Джодан Томпсън срещу Александър Зверев (6-2, 6-2, 6-1 на Алехандро Давидович Фокина)
Матео Беретини-Андрей Рубльов срещу победителя Франсис Тиафое-Даниил Медведев
Vasek Pospisil-Alex De Minaur срещу победителя Felix Auger Aliassime-Dominic Thiem