Регистрирайте се, за да продължите да четете

Федерер остави тежък ден за фамилни имена

Швейцарецът Станислас Вавринка и испанецът Гарбиние Мугуруса имаха дни да забравят тази сряда на Откритото първенство на Австралия, когато бяха елиминирани във втория кръг на състезанието срещу теоретично по-ниски съперници, но с новината за напредъка на Новак Джокович и Роджър Федерер.

остави

Шампион на турнира през 2014 г., Вавринка показа, че все още е извън ритъма, след като отсъства шест месеца от веригата поради контузия на коляното и загуби от американеца Тенис Сандгрен с 6-2, 6-1 и 6-4.

Правителството може да оспори сливането на FOX-ESPN и споразумението AFA с Disney ще падне

Междувременно испанците отстъпиха на тайванския Су Уей Хсие 7-6 (1) и 6-4 и затвориха разочароващо първо турне за годината, което бе белязано от физически проблеми.

Вавринка, троен шампион от Големия шлем, но без да играе от последния Уимбълдън, загуби до номер 97 в класирането само за час и 28 минути игра.

Сандгрен, на 26 години, за първи път е в третия кръг на Големия шлем и ще има шанса да продължи да напредва срещу младия германец Максимилиан мартер, който победи испанеца Фернандо Вердаско с 6-4, 4-6, 7-6 (5), 3-6 и 6-3.

Роджър Федерер, От своя страна той нямаше толкова много проблеми да елиминира германеца Ян-Ленард Струф с частици от 6-4, 6-4 и 7-6 (4), въпреки по-затворения трети сет, който контрастираше с хлабавото господство от първите две.

Сега защитникът на шампиона ще се изправи срещу французите в следващия кръг Ричард Гаске, победител на италианеца Лоренцо Сонего с частици 6-2, 6-2 и 6-3.

Сръбски Новак Джокович, от своя страна той показа твърдост, побеждавайки французина Гаел Монфис с 4-6, 6-3, 6-1 и 6-3, в мач, който също беше битка срещу жегата.

"Ноле", който не е играл от Уимбълдън заради контузия в лакътя, започва да показва, че завръщането му става все по-добра и по-добра. Срещу Монфис той подписа 31 победители и прекъсна сервиса на своя съперник седем пъти.

При друга среща австриецът Доминик Тийм върна два сета и победи 6-7 (6), 3-6, 6-3, 6-2 и 6-3 на американеца Денис Кудла.

Също така, френски Жулиен Бенето изненада белгиеца Дейвид Гофин 1-6, 7-6 (5), 6-1 и 7-6 (4) и германеца Александър Зверев победи сънародника си Петер Гойовчик с сетове 6-1, 6-3, 4-6 и 6-3.

Muguruza загуби от Hsieh за два часа и затвори първото турне за годината, измъчвано от усложнения и съмнения, тъй като той изигра три турнира, имаше две пенсии и неочаквано падане, тази сряда срещу теоретично по-нисък съперник.

Испанката, номер три в WTA, допусна 43 непринудени грешки, което беше твърде високо дори в сравнение с 88 в световната класация.

Румънски Симона халеп, междувременно тя победи канадката Юджини Бушар с 6-2 и 6-2 и успешно тества глезен, който все още причинява дискомфорт.

На свой ред руснакът Мария Шарапова Тя също спечели жегата и победи латвийката Анастасия Севастова с 6-1 и 7-6 (4) за един час и 20 минути игра.

В Род Лейвър бившият номер 1 в света избегна трети сет, като спечели втория тайбрек, спестявайки допълнителни усилия в суровите метеорологични условия.

Шарапова, която спечели пет от шестте точки за почивка, които имаше, сега ще се изправи срещу германката Анжелик Кербер, защитаващ се шампион, който победи хърватката Дона Векич с 6-4 и 6-1.

Ето резултатите от деня на Australian Open:

- Мъж индивид. Втори рунд:

Доминик Тийм (AUT/5) победи Денис Кудла (САЩ) с 6-7 (6), 3-6, 6-3, 6-2, 6-3
Адриан Манарино (FRA/26) bt Jirí Veselý (RCH) 6-3, 7-6 (4), 5-7, 6-3
Максимилиан Мартерер (ALE) към Фернандо Вердаско (ESP) 6-4, 4-6, 7-6 (5), 3-6, 6-3
Тенис Сандгрен (САЩ) bt Станислас Вавринка (SUI/9) 6-2, 6-1, 6-4
Новак Джокович (SRB/N.14) bt Гаел Монфис (FRA) 4-6, 6-3, 6-1, 6-3
Алберт Рамос (ESP/21) bt Тим Смичек (САЩ) 6-4, 6-2, 7-6 (2)
Hyeon Chung (COR) bt Даниил Медведев (RUS) 7-6 (7/4), 6-1, 6-1
Александър Зверев (ALE/4) bt Peter Gojowczyk (ALE) 6-1, 6-3, 4-6, 6-3
Жулиен Бенето (FRA) към Дейвид Гофин (BEL/7) 1-6, 7-6 (5), 6-1, 7-6 (4)
Фабио Фогнини (ITA/25) до Евгений Донской (RUS) 2-6, 6-3, 6-4, 6-1
Томаш Бердих (RCH/19) към Гилермо Гарсия-Лопес (ESP) 6-3, 2-6, 6-2, 6-3