Те загубиха на четвъртфиналите с 26-27, оставяйки преднина от 7 гола. Руските колежи постановиха осем изключения и едно експулсиране за двама от гала.

Жестоко и с една точка несправедливо. Това беше премахването на Воините, които Те няма да могат да се борят за медалите, след като са паднали във Франция с 26-27 след продължения и седем гол преднина през второто полувреме. Макарена Агилар намери пръчката, а Нереа Пена направи изстрел, за да принуди още едно продължение, но дървото се появи отново. и сбогом на Рио.

изпращат

След перфектно първо полувреме, в която те отидоха да почиват седем гола напред (12-5), които не можаха да удържат, отчасти поради осемте изключения и изгонването (на Ели Чавес в решаващия раздел), което испанците пострадаха само за две от гала. Последните минути на второто полувреме бяха изиграни за по-малко. Хорхе Дуеняс, треньорът, го определи като арбитраж "сибилин".

Испания излезе с желание да отмъсти на Франция, която ги остави извън четвъртините на Световното първенство в Дания миналия декември с дузпа с вече приключеното време и те се хвърлиха в уреда на гала. Със сърце, защита и много талант в атака те получиха седем гола напред на полувремето (15-5).

Франция беше представена като стена, която само допусна средно 19 гола на мач, но Стената беше издигната от Хорхе Дуеняс с Лара Гонсалес, Ели Чавес и Марта Манге (Тези последните две играят във Франция) и преди всичко Силвия Наваро. Котката Ремудас (1,69 см) завърши първото полувреме с 55% верни отговори (6/11). С пет попадения на Лара Гонсалес (две от седем метра) и три от Кармен Мартин преди почивката, полуфиналите бяха гледани.

През второто полувреме французите приближиха четири (14-10), но Наваро се появи отново. Вратарят, който почти не покрива вратата, но я компенсира с необичайна еластичност, отражения и скок, поставя павилиона на крака (буквално) с няколко спирки, включително звездата на Франция Лакрабер. Завърши мача с 37%. Воините изстреляха седем гола напред (18-11), но след това доходите намаляваха. Защото Франция се разрасна и защото руските колеги Алпаидзе и Березкина бяха прекалено строги с Испания и снизходителни към изискаността. Това провали морала. Удължението беше достигнато и трагедията беше завършена в сълзи. Срещу клечките и срещу съдиите.