МИНСК, 5 (EUROPA PRESS)

хроника

Зенит Санкт Петербург победи белоруския БАТЕ Борисов с 0: 2 в мача от груповата фаза на четвъртия ден на Шампионската лига и оказа натиск върху Реал Мадрид, който вижда как имат настоящия победител на УЕФА само две точки в таблицата.

Тези от Дик Адвокат, много сериозни в защита, превъзхождаха слабия БАТЕ, който имаше спорадични случаи и успяха да добавят първата победа в това състезание след равенството си (1-1) преди две седмици на руска територия.

Отборът от Санкт Петербург, много добре въоръжен, продължи през Павел Погребняк, основната заплаха в атаката, който завърши с добра игра вътре в района с дясна ръка, която вратарят Веремко не можа да достигне.

С 0-1 останалата част от срещата беше разработена. Зенит командваше, но без прекомерно господство и БАТЕ се оказа много справедлив за ресурси, особено в центъра на терена. Беше в широката зона, където местният отбор не можеше да се свърже с нападателите си, ако не беше чрез дълги и неточни топки.

По този начин, с добре подкрепена Зенит в защитата си, играта премина до 90 без новини - спаси изгонването на Пуйгрение за двойно жълто - и четири минути извън времето, португалецът Дани се възползва от възможността да осъди и не остави съмнения относно посетителя на победата.

Триумф, който оставя Реал Мадрид с отворени очи и наблюдава как руснаците, които до днес не са знаели какво е да спечелиш в „Шампионската лига“, са на петите си след двата фиша срещу Ювентус в Торино.

--РЕЗУЛТАТ: БАТЕ Борисов, 0 - Зенит Санкт Петербург, 2 (0-1, на полувремето).

БАТЕ Борисов: Веремко; Кагуш (Сиваков, мин. 79), Ржевски (Казанцев, мин. 58), Сосновски, Юревич; Кривец, Лихтарович; Нехайчик (Мирчев, мин. 76) Близнюк, Стасевич и Родионов.

ЗЕНИТ: Малафеев; Анюков, Пуйгрение, Кризанац, Сирл; Денисов, Тимощук, Зирянов, Дани; Погребняк (Широков, мин. 90) и Аршавин (Хубокан, мин. 78).

0 - 1, мин. 34, Погребняк.

0 - 2, мин. 94, Дани.

--СЪДИЯ: Стефан Ланой (FRA). Той предупреди с двоен жълт картон към Пуйгрение (мин. 39 и 73) от Зенит.