Новини, запазени във вашия профил

непобеден

Алекс Лопес дриблира топката. BCL

Първо европейско поражение на курса. На осмия ден Iberostar Tenerife вече не е победен в Баскетболната шампионска лига, когато падна при гостуването си в Нижни Новгород (75-72). Въпреки доброто начало (13-21), отборът на Лагунеро (утежнен от загубата на Ифе Лундберг и неучастието като предпазна мярка на Марселиньо Уертас) не постигна достатъчно редовност, за да излезе успешно от дуела им в руските земи срещу много съперник успешен в тройките до почивката (9/129 и след това грабна качеството на Брандън Браун (26 точки), за да устои на островните атаки.

Laguneros паднаха с девет в началото на последната четвърт (64-55 и 66-57), но в своето поредно завръщане в хода (69-70) те останаха наполовина. Шермадини, отново най-ефективният (19 точки, седем борби и шест асистенции за ПИР от 28), пропусна едно кукиране, докато Лопес (един от лидерите при завръщането и който записа 13 точки и девет асистенции) не беше успешен в няколко тройки, включително един над рога, който е направил вратовръзката и се е свалил.

Край на 3-то тримесечие в Русия. @BC_NN, 60; @IBEROSTAR Тенерифе, 55.