Италия: Мексиканците блестят със спортни постижения на Универсиадата

Водени от световните си шампиони на 400 метра, Валенте Мендоса и Паола Моран, щафетните щафети 4 × 400 метра получиха златните и сребърните медали, съответно, при закриването на Световната универсиада в Неапол, където трицветната делегация завърши с най-доброто си представяне, натрупване на 21 метала (8-7-6).

италия

Мендоса, Фернандо Вега - също медалист в това събитие -, Хосе Хименес и Едгар Рамирес взеха отличията във впечатляващо затваряне от Валенте на последния пост, за да спрат часовника в 3.02.89 минути и да победят представителите на Южна Африка и Полша, които са запазили среброто и бронза в този ред.

Преди това женският отбор с Паола Моран, Дания Агилон, Фрида Мария Корона и Роза Кук завърши на второ място с време 3.32.63, зад украинските шампиони (3.30.82) и над Австралия.

Националният отбор по лека атлетика можеше да добави още един медал при жените, но щафетата 4 × 100, съставена от Кук, Агилон, Иза Флорес и Мерцедес Таламанте, завърши на четвърто място.

Междувременно гимнастичката Карла Диас завърши на 19-то място по художествена гимнастика със сума от 60 050 единици, където победител беше рускинята Екатерина Селезнева.

Мексиканската делегация завърши с най-доброто представяне на тези състезания, като подобри таблицата с медали на Китай Тайпе 2017 с приноса на медалите в гмуркането, таекуондото и лека атлетика, за да заеме осмо място в италианското събитие, събрало повече от осем хиляди спортисти от 127 участващи държави.