Ако имаше отбор, който заслужаваше да спечели тази неделя в Ciudad Deportiva del Cádiz, това беше Картахена, но този път Albinegros, въпреки че играха доста добре и бяха по-добри, не успяха. Отборът на кадистите отбеляза първи в първия си и почти единствен подход към целта през първото полувреме и Уилямс щеше да се изравни веднага щом играта се рестартира. През втората половина превъзходството на кабинета беше пълно, но му липсваше повече от успех

картахена

CÁDIZ B-FC CARTAGENA: 1-1

CADIZ B: Кристиян; Марк Баро, Мойзес, Серги (84 'Хишам), Серджо Гонсалес, Алонсо, Хави Перес, Серджо Перес, Лаутаро, Чапела (72' Лино) и Нието (89 'Мамади)

ФК КАРТАГЕНА: Марк Мартинес; Forniés, Andújar, Carlos David (12 'Sergio Ayala), Johannesson; Carrasquilla, Lucas de Vega (82 'Quim Araujo), José Ángel; Каярга, Иледи (75 'Найт) и Уилям

ЦЕЛИ: 1-0 (20 'Серги Фернандес); 1-1 (45 'Уилям)

РЕФЕР: Лусена Пердомо (канарски съдия) показа жълт картон за Серджо Аяла, Андухар, Караскила, Йоханесон за ФК Картахена. Той изгони Лутаро от Кадис Б.

ИНЦИДЕНТИ: Мач, който се провежда в Ciudad Deportiva del Cádiz 'El Rozal'. Около 500 души на трибуните,

ХРОНИКАТА от GUILLERMO JIMÉNEZ

Може ли ФК Картахена да спечели в Ел Росал де Кадис? Да, заслужи ли го? Да. Но той бе наказан, защото синдромът на плоската атака остава тревожен в отбора на Албинегро и трябваше да бъде Уилям де Камарго, който избегна четвъртото поражение далеч от дома със страхотен удар с глава, до не по-малко перфектен център от Дейвид Форниес от ляво крило, до далечния стълб. Динамичният и експлозивен бразилец не се поколеба в действието си и направи 1-1 (46 ') срещу двамата кадисти при грешка на Andújar (20'), използвана от Серги, за да победи изваден Марк с левия крак.

Бандата на Картахена в полето на жълтия клон функционира адекватно. Берто Каярга, изключителен, игра отляво и се доказа като добър подавач, вездесъщ по фигури, с ъглови удари, хвърлени също от Авилес, а Уилям отново беше земетресение за противниковата защита. Но в центъра на офанзивата Elady Zorrilla, поставен в този район от Borja, отново не беше ефективен, сякаш беше загубен и не можеше с маркирането на задната част на El Rosal и четвърт час от края той даде своя място на Пабло Кабалеро, който можеше само да насочи към центъра на вратата топка през онова време, което треньорът му даде.

Излишъкът от хоризонтален футбол беше платен със загубата на ценно време, когато той се размърда и стана гадно през първото полувреме. Нямаше артилеристи и Borja Jiménez, който все още снима, ще се нуждае от повече дни, за да намери решения с това, което има.

ТИТАНИЧНА ЗАЩИТА НА CÁDIZ B

Кадис Б се защитаваше добре от началото до края, без да оставя пропуски, а с 1-1 и в края Лаутару бе изгонен (78 '), със спусъка за оттеглянето на Лукас де Вега поради контузия, той видя нещата много тъмни и възприе консервативно отношение да завърже вратовръзката, като защитава на всяка цена. С вратар Кристиан Арко от Гранада, който направи следобедната спирка, отлетяла удар от Йоханесон, за да отклони корнер (84 '). Картахена беше направила крачка напред в началото на втората фаза и позиционно лидерът беше по-амбициозен и бързаше, но и без да уцели целта. С напредването на Carrasquilla - оставяйки на José Ángel Jurado задачата да подкрепя отбраната - подобряване на панаманеца и насърчаване на целия отбор с обвързващата цел. Но всичко не се случи оттам и дори съдията „изяде“ почти минута, когато подсвирна прекратяването, без да вземе предвид, че бордът е обявил, че удължаването ще бъде 5 минути.

ДОМЕН И НЕОПЕРАЦИЯ

Във всеки случай, Кадис Б, който натискаше добре и демонстрираше добро физическо състояние, стана силен с подаръка 1: 0, който не асимилира гостуващия отбор от самото начало, а в скандалната и неработеща фаза на господството на Картахена, с екип буквално изхвърлен в района, не забрави и минусите. И много преди този период на пълно командване, не трябва да забравяме, че вратарят Марк Мартинес беше израснал с няколко интервенции, с отражения, които попречиха на жълтите да пробият почивката.

Като шоу, втората част е по-добра от първата. По-вълнуващо и напрегнато, с повече заплахи за атака от все още лидера на групата и върховно усилие на кадистите, които разчитаха на Хишам за няколко минути в края и едва ли някой да се изпоти от мароканския испанец. Караскила дори беше видян да репетира изстрела, панамският национал беше разрошен.

Лош късмет за екстремадуранца Карлос Давид, когато се контузи в 11 минути. Позицията му беше добре покрита от Серджо Аяла, в центъра на защитата, която с малки изолирани грешки, включително 1-0, се държеше добре.

Карлос Давид трябваше да напусне терена през първите 15 минути поради контузия // СНИМКА: Кадис Пренса