Стартовата полузащита на Мадрид беше смачкване на топки: те се възстановиха само 12, докато тези на отбора на Еусебио загубиха само 36, за 21 възстановявания.

"Срещали сме се няколко пъти за Купата. Това е много опасен отбор. Знаем, че те използват много специфична система и че използват много добре и ще бъдем фокусирани и внимателни през 90-те минути, за да не страдаме ". Ето как Сантяго Солари се позова на въпрос за Жирона, съперник, който го победи в неделя (1-2), след като проследи мача само за десет минути през второто полувреме. Треньорът на Аржентина, който се изхапва на пресконференции с термина „интензивност“, трябва да се е почувствал като изстрел в нагласите на някои играчи като Бейл, но и друга сериозна грешка. Сред тримата стартови полузащитници: Kroos-Casemiro-Ceballos (отляво надясно) те загубиха 41 топки от 126, които белият отбор пропиля общо, почти 33% от общия брой. Значителна цифра в сравнение със загубите на други страни.

първо

Беше Кроос, каквокойто на теория трябваше да организира прехода отбрана-атака, играчът, загубил най-много топки, общо 17, докато Каземиро загуби 14, а Себалос, Заместващият теоретик на Модрич, загуби 10. Също така, между тримата играчи те възстановиха само 12 топки.

Против е представянето на полузащитата на Жирона: дСред четиримата стартиращи играчи, които започнаха в центъра на терена, те загубиха 36 топки: пет по-малко от тримата мадридисти. Гранел и Порро загубиха по 12, Дъглас загуби притежание седем пъти, а Понс загуби контрол над топката само пет пъти. Но те получиха 21. Тази разлика между загубени топки и възстановяване беше още един от ключовете за триумфа на хората на Еусебио.