В мач, в който той не е показал най-добрия си тенис, Балеарските острови победиха аржентинеца 6-2, 7-5 и 6-2

Новини, запазени във вашия профил

живо

Надал, в края на мача. REUTERS

Испанецът Рафаел Надал постигна днес преминаването към осминафиналите на Ролан Гарос, турнир, който се стреми да отбележи за девети път, след като победи последния оцелял аржентинец в мъжкия отбор Леонардо Майер, който беше склонен да 6-2, 7-5, 6-2 за два часа и 17 минути.

С днешния триумф играчът на Майорка добавя 31-ия си пореден триумф на клей на Париж, изравнявайки най-добрата си серия в този турнир.

Обща сума, трупа 62 победи, рекорд, и поражение, което му бе дадено на осминафиналите през 2009 г. от шведския Робин Содерлинг.

"Много е вълнуващо всеки път, когато вляза в пистата на Philippe Chatrier, където имам толкова много спомени", каза испанецът, който след като спечели мача си показа подкрепата си за основаването на бившия френски тенисист Жером Голмард, засегнати от болестта на Шарко.

Да преминете към четвъртинки, испанецът ще трябва да победи младия хърватин Душан Лайович, 23-годишен и 83-и в света, играейки втория си Голям шлем, след като изигра тазгодишното Australian Open.

Лайович, вторият най-високо класиран сърбин след Новак Джокович, не е преминал втория кръг на нито един от турнирите, в които е участвал тази година.

Но въпреки всички шансове той е поставен сред 16-те най-добри в Ролан Гарос, след като победи американеца Джак Сок в третия кръг, донякъде физически намален в последния етап от мача.

Преди това Лайович се беше отървал от естонеца Юрген Зоп и аржентинеца Федерико Делбонис.

Надал контролираше добре дуела си срещу Майер, Освен в последния участък от втория сет, когато той се отказа от три поредни гейма и пропиля предимството, което имаше. Но скоро той се възстанови, счупи сервиса на аржентинеца в единадесетия и затвори сета.

Третият започна с пробив на Надал, който веднага бе върнат от Майер, който в следващия спечели собствения си сервис. Това беше последният от престоя му в Ролан Гарос, тъй като испанецът извади валяка и взе следващите пет, за да удостовери пропуска си във втория кръг.