Германецът печели с 6-4 и 7-5 до първия носител на последните Masters 1000 на годината 2020

Испанецът Рафа Надал се подда Парис Мастърс 1000 полуфинали срещу германеца Александър Зверев, 6-4 и 7-5 за 1 час и 39 минути, че титлата ще се играе срещу руснака Даниил Медведев.

надал

Повече информация

Испанският отстъпваше на немския под покрива на парижката бърза писта, където играта му никога не блестеше през цялата седмица.

Поражението прекъсва поредица от 10 поредни победи за испанците, който дойде на турнира с току-що спечелената си тринадесета титла от Ролан Гарос.

Зверев от своя страна има дванадесет поредни спечелени мача след това спечелете два турнира в Кьолн.

Това е втората победа на германеца срещу Надал в седем мача, втора поредна. Германецът ще изиграе втория си пореден финал, четвъртият през този сезон, седмият в кариерата си в Мастърс 1000, в търсене на четвъртата си титла в тази категория.

Финалистът на миналото US Open, Седма ракета в света на 23 години, той беше далеч по-добър от Надал, който за четвърти път беше на прага да изиграе втория си финал в Париж.

Испанецът няма да може да добави този сезон един от трите Masters 1,000, които липсват в неговата учебна програма, заедно с Маями и Шанхай, триумф, който би му позволил да се изравни със сърбина Новак Джокович на 36.

За третия мач досега тази седмица Надал изоставаше на таблото срещу много солиден съперник със своя сервис. Подобно на испанския Фелисиано Лопес и Пабло Кареньо, Зверев вкара първия сет въз основа на впечатляваща солидност в сервиса си, която не успя да дестабилизира испанците.

Със 78% първи сервис, Зверев, обучен от испанеца Давид Ферер, той беше на пристанището на Майорката, който този път не намери отговори.

Сервисът, който беше най-доброто му оръжие в предишни дуели, не са имали същото въздействие срещу германеца, което остави Надал на милостта на своя съперник.

Испанецът имаше опит да реагира през втория сет, когато за първи път в осмия гейм счупи сервиса на германеца, но това не беше нищо повече от мираж, защото Зверев продължи да води до края.