Типография
    По-малък Малък Среден Голям По-голям По подразбиране Helvetica Segoe Джорджия Времена
  • Режим на четене
Споделя това

Росарио, който идва от изпъкналия на Ролан Гарос, победи италианката Камила Джорджи 6-7 (4), 6-1 и 6-4 и напред в Линц.

Надя Подороска победи днес италианката Камила Джорджи с 6-7 (4), 6-1 и 6-4 и се класира за четвъртфиналите на австрийския турнир в Линц, който се играе на бърза повърхност и на закрито, с награди за 202 250 евро.

Аржентинският тенисист, намиращ се на 48-то място в световната ранглиста на WTA, се нуждаеше от два часа и 32 минути, за да преодолее Джорджи (75), дъщеря на аржентински баща и шампион в Линц в изданието за 2018 г., и да се нареди сред осемте най-добри от турнир.

23-годишната Росарио ще играе отново този петък срещу рускинята Екатерина Александрова (33), която днес елиминира сънародничката си Варвара Грачева (95) със 7-5 и 6-1. Пеке Подороска, полуфиналист тази година на "Ролан Гарос", в най-доброто представяне в кариерата си, също участва в равенството на двойки в Линц заедно с румънката Ирина Бегу (76), която аржентинецът надмина в осминафинала на сингъл от 6-4 и 6-4.

Подороска и Бегу победиха в началния кръг двойката, съставена от касаджа Ана Данилина и французойката Еликсан Лехемия с 6-4 и 6-4, а по-късно днес те ще играят на четвъртфиналите срещу чехите Люси Храдецка и Катерина Синякова, които Те победи двойката, съставена от рускинята Натела Дзаламидзе и британката Еден Силва с 6-1 и 6-3.

В Линц най-добрият фаворит за титлата е беларуската Арина Сабаленка (11), която победи италианката Жасмин Паолини (84) с 6-4 и 6-4 в началния кръг, а за следващ съперник ще има швейцарката Стефани Вогеле . (124).