Квалификационният мач за Африканска купа на нациите спорен между Нигерия и Остров Сейшелски острови Няма да остане в историята като един от най-атрактивните, които са виждани, но това, което ще направи, е имиджът на вратаря на отбора на острова. Дейв Мусар Той бързо стана известен на хората по целия свят, когато снимката му с наднормено тегло беше разпространена в социалните мрежи.

• Джабари Бърд, играч на НБА, арестуван за предполагаемо домашно насилие

Отборът му загуби мача с 3: 0 и вратарят не можа да направи много в головете, отбелязани от участващия отбор в миналото Световно първенство по Русия. В един от многото, лош късмет съпътстваше целта. При изстрел в 14-ата минута, след като удари топката от гредата, тя се отби от тялото му, за да завърши вътре във вратата. Това действие беше черешката на тортата за вратар, който можеше да бъде забелязан, че не е в най-добрите условия да бъде спортист.

Снимката на играча от отбора на Индийските острови се разпространи като бурен огън в Twitter и коментари като „тежкият вратар на Сейшелските острови“ или „той излезе от контрол през лятото“ предизвикаха подигравки от цялата мрежа. Трябва да се отбележи, че номер 20 не е професионален спортист, а на 31 години съчетава футбола с професията си на сладкар в страхотния хотел Patatra, туристически комплекс, който приютява голям брой туристи по време на почивка.