Свързани новини

Кито, Пичинча Индепендиенте Юниорс се възползваха от общо изплъзване на отборите, които се борят за плейофите в квалификация от серия B и с победата (2-0) над Clan Juvenil, това бяха две точки от лидерството на таблицата.

оренсе

Negriazules надминаха дъното в Latacunga, с победата достигнаха 51 точки, те са трети в класирането и бяха на две единици зад лидера Orense, който падна с 0-1 при гостуването си в Gualaceo; Освен това Индепендиенте успя да намали разликата до една точка с Манта, която се изравни с 1-1 във Винчес със Санта Рита, картина, която от своя страна остава на четвърта позиция.

Въпреки че се втурна от динамиката на местните, Клан успя да запази резултата през първото полувреме, но отстъпи в началото на допълнението за нотации от Луис Кано, в минута 48 м, и Кристофър Ангуло, на 51 м, за черните син триумф, който бележи възстановяване в представянето им, с равенство и победа подред.

На тази дата Лига де Портовиехо загуби възможността за влизане в квалификационната зона. Ла Капира не можеше да спечели като посетител на Атлетико Портеньо; той обаче успя да получи точка от Дуран.

Дубъл на Арналдо Гауна изведе местните жители напред. Парагваецът се разписа на 21 и 38 метра, но Атлетико не можа да задържи преднината и остави победата да се изплъзне. Лукас Ди Йорио отсъди дузпа на 83 м, а Маркос Делпадре (90 + 2 м) запечата равенството при 2 гола, за третия мач от портовеженс, без да постига победи.

Имаше и равенство на земята на Tsáchila. На Олимпийския стадион Атлетико Санто Доминго успя да се възстанови в комплемента и да спаси точка срещу Лига де Лоха, която на 45 м продължи напред на таблото с резултат на Елвис Боун. През второто полувреме Кристиан Кинтеро (62 м) запечата резултата и равенството на местните, които постигнаха равенство на следващата дата.

В Винчес имаше разделение на точки между Санта Рита и Манта, отбори, които забавиха пътя си към плейофите. Cristhian Cuero напредна до лодките за риба тон на 66 м, а в края на играта Никсън Молина (90 + 1 м) постави равенството за Fluminences, с което възможността за придвижване да води класирането избяга за манабитите.

Ден 29 затворен с поражението на показалеца. Оренсе падна с 0: 1 от Гуаласео и въпреки че Мачаленьос загуби непобеден шест мач, те все още запазват предимство в горната част на класирането.

Развитието на играта беше равномерно и само в последния участък бе отбелязана разлика с целта на Jhon Arroyo, на 80 метра. (Д)