Той е румънец Влад Даскалу, който дойде в Испания на 9-годишна възраст и живее в Ла Риоха, беше провъзгласен за световен шампион под 23 по планинско колоездене на пистата Мон-Сент-Ан (Канада). Испанците Jofre Cullell загуби всички опции поради падане във втория кръг, когато водеше с Даскалу и трябваше да се оттегли.

колело

The Триумфът на 21-годишния Даскалу отваря вратите за Олимпиадата. Критерият за разпределяне на места дава две на най-добре класираните в тази категория, чиито държави не получават позиция чрез класиране. В момента Румъния е на 21-во място, последно отстъпило място. Какво още, Този медал е първият, който Румъния спечели в 30-те издания на Световното първенство по планинско колоездене.

Даскалу Той идва в Испания със семейството си, когато е на 9 години. Базиран в Ентрена (Ла Риоха), там се свърза с планинското колоездене преди по-малко от шест години. Първо той изпробва модалността за спускане, която научи от ръката на някои приятели, но в рамките на две години премина към крос кънтри (XCO).

Група от шестима мотористи поеха командването с Йофре Кулел, белгиецът Максимилиан Брандл, румънецът Влад Даскалу, датчанинът Симон Андреасен, швейцарецът Филипо Коломбо и американецът Кристофър Блевинс до финала след първата обиколка. Другият испанец в състезанието, Хосеп Дуран, беше класиран на 45-о място.

Dascalu, от отбора за състезания по велосипед Brújula и настоящ европейски шампион до 23 години, показа мощта, показана през този сезон. Настоящият лидер на Световната купа с четири победи вече кръстоса първи във втория гол. Можех да се справя само с нея Cullell, но спад в спускането на зоната на Беатрис не му остави възможности да се бори за медалите.

Даскалу поведе Блевинс с 14 секунди, а Коломбо с 21. Кълъл премина петнадесети. Той вече загуби 1 минута и 49 секунди. Дуран остави почти седем минути.

Доходите на Даскалу бяха вече почти минута при четвъртото подаване. Блевинс, Коломбо, Андреасен и швейцарецът Витал Албин съставляваха преследващата група със сребро и бронз на карта. Кълъл се опита да продължи да бяга, но накрая в хода на третата обиколка се отказа. Хосеп Дуран премина на позиция 58.

Даскалу запази преднината си при четвъртото подаване. Отзад, Андреасен, Коломбо и Албин изиграха другите две места на подиума.

Със златото на врата на Даскалу, без да се случи нещастие, Андреасен се приближи до среброто на петата обиколка, докато премина финалната линия с 25 секунди преди Коломбо и Албин. Двамата швейцарци реагираха, за да изпреварят борещия се датчанин в последната обиколка. Даскалу облече дънковата фланелка с време 1h19.50. Коломбо беше втори при 1:57, докато бронзът отиде при Албин, който влезе при 2:06. Хосеп Дуран завърши 58.