Деметрио Лозано отговаряше за даването на победата „в екстреми“ на ръчния отбор.

последна

Огнеупорен Деметрио Лозано прекъсна дъха на Хуанферса Групо Фегар, когато вкара гола на победата за Хандбал Арагон със свободен удар с изчерпаното време, което даде победата на отбора му, който го поставя на поднос при липса на математическо потвърждение.

Астурийците преминаха от мед на устните си, за да погалят място на пистата в Сарагоса, за да се насладят на жлъчката на поражението с финалния старт на Световния шампион, играч, който имаше специална маркировка и въпреки че нямаше най-добрия си следобед със своите при последното стартиране той добави още една глазура към страхотния си втори рунд.

Сарагозци се възползваха от доброто си начало да избяга на таблото срещу съперник, който трудно намираше пропуски в защитата на дома за да може да пробие целта на Хорхе Гомес.

Когато се настаниха на пистата, хората от Хихон започнаха да забавят локалните атаки и в своя пилот Анхел Параджа, който завърши мача с десет гола, намериха празнината, през която нарани хората на Мариано Ортега, че вече не са били толкова успешни в атакуващите си действия, особено заради агресивната защита при подавания към ветерана Деметрио Лозано, който отне много минути, за да влезе в катастрофата.

Отборът на Алберто Суарес продължи всичките си атакуващи действия, почти винаги докосвайки пасива, но успехът му позволи да завърти 0-4, което ги изведе напред за първи път на таблото (6-7).

Оттам партията се превърна в обмен на цели с оранжев отбор, който имаше много повече проблеми да поддържа ефективността от самото начало.

След почивката ръцете се върнаха на пистата малко по-в тон от своя съперник и започнаха да избягват на таблото, принуждавайки Алберто Суарес да използва двата си тайм-аута за малко повече от десет минути, за да спре своя съперник.

Учениците на Мариано Ортега започнаха да пускат играта в релси и дори на няколко пъти имаха аванс от три гола (27-24) със седем минути до края, но гихонезийците, въпреки че оставиха добра част от възможностите си да избягат постигат положителен резултат при неуспех до четири дузпи, те реагираха и върнаха изравнителното табло.

В последната минута и двамата можеха да дисбалансират таблото, но този път топката ги претегли прекомерно и всичко изглеждаше, че мачът се насочва към финалното равенство.

С двадесет секунди сарагозците имаха последната атака в ръцете си, но те отново бяха много дебели и успяха да изпълнят само свободен удар с нула на таймера. Това, което изглеждаше като ударена топка на бариерата, Лозано намери дупката, за да я прокара и накрая победи изненадан Савич.

28 - Хандбал Арагон (15 + 13): Хорхе Гомес; Sorli (3), Lozano (4), Castro (3), Del Valle (5), Cartón (10.4p), Asier Antonio (1), Egea (2), Ariño, Clavería и Sebastian.

27 - Хуанферса Групо Фегар (15 + 12): Савич, Валядо (пс); Пелитеро (4.1п), Адриан Фернандес (3), Чакич (4), Кансио (1), Анхел Параджа (10), Уерта (1), Пабло Фернандес, Голубович (1), Руесга (2), Самуел Перес (1п ) и Acetti.

Табло на всеки пет минути: 4-1, 6-4, 8-7, 11-10, 14-13 и 15-15 - на полувреме - 18-17, 20-19, 23-22, 26-23, 27-26 и 28-27.

Съдии: Карлос Хавиер и Хуан Хосе Гуде Прего. Те изключиха Асие Антонио (2) и Дел Вале за Хандбал Арагон и за Хуанферса Групо Фегар Адриан Фернандес и Анхел Параджа.

Инциденти: мач, съответстващ на ден 22 на лигата Асобал, изигран в павилиона на Принсипи Фелипе де Сарагоса пред 1100 зрители.