Викове на „Педро, Педро“ на „Камп Ноу“

Споделете по имейл

спортни

Педро, след неговия гол

Дебютът на Барса у дома в Шампионската лига имаше неочакван главен герой: Педро Родригес. Младото крило на Канара влезе след почивката, за да замени Иниеста и вкара втория гол на Барса срещу Динамо Киев. Когато той вкара гола, публиката в Естади скандира името на канарския футболист. Педро, въпреки че играеше само от време на време, беше ключов във финала на Европейската Суперкупа срещу Шактър, отбелязвайки единственото попадение в мача, а освен това вкара и втория гол на Барса в първия мач от Суперкупата на Испания в Сан Мамес срещу Атлетик клуб.

Въпреки 2-0, Барса се бори да преодолее украинския шампион. Динамо постави вратата на Виктор Валдес в беда още след 3 минути. И на 19 топката два пъти мина през малката зона на Барса. Но по-голямата сила на местния нападател реши. Меси на 25 минути откри резултата. Преди почивката съдията отмени гол срещу Динамо за офсайд.

През второто полувреме Барса лесно достигна предната част на зоната за гости, но там светлините угаснаха. Въпреки че няма много възможности за гол, Динамо винаги е създавал усещане за опасност.

ФК Барселона: Виктор Валдес; Дани Алвес, Пуйол, Пике, Абидал; Хави, Туре (Бускетс, мин. 68), Кейта; Меси, Ибрахимович (Джефрен, мин. 85) и Иниеста (Педро, мин. 46).

Динамо Киев: Шовковски; Еременко, Хатшериди, Леандро Алмейда, Маграо (Бетао, мин. 73); Юсуф (Гиоане, мин. 46), Вукоевич; Гусев (Нинкович, мин. 86), Шевченко, Ямоленко; и Милевски.

Голове: 1-0, мин. 25: Меси. 2-0, мин. 76: Педро.

Рефер: Бьорн Куйперс (холандски). Той е предупредил Маграо (мин. 37) и Алмейда (мин. 55).