MSV Arena в Дуисбург отново ще бъде домакин на Севиля следващия вторник, след като са преодолели Рим с платежоспособност в дуел на осминафиналите до един мач, с който се завърнаха в фетиш състезанието си, Лига Европа. 2-0, с голове от Регуилон и Ен-Несири през първото полувреме те бяха достатъчни.

четвъртфиналите

Испанският отбор зададе тон от първия момент. След четвърт час Кунде вече беше предупредил бившия испански играч Поу Лопес с удар към напречната греда и мигове по-късно, Серджо Регуилон Контролът на Севилиста се потвърди чрез кулминация на личен ход, завършил с дриблиране на вратаря и майсторски гол.

На прага на почивка, Лукас Окампос дриблира престъпна битка от римски защитник, за да постави кръст Ен-Несири да постави 2-0 на таблото, въпреки протестите на италианския отбор поради липса на Диего Карлос в началото на пиесата.

С по-голям натиск от Рома през второто полувреме (както се вижда от добър удар към гредата от Джеко), Севиля не се счупи и дори докосна 3: 0 с забранен гол Коунде за офсайд повече от спорен.