МАДРИД, 8 (EUROPA PRESS)

художествена

Леонезите, петнадесети в началото, подобриха пет позиции този вторник благодарение на страхотното представяне на ринга, което й спечели 17 525 точки - девета най-добра оценка -, като по този начин затвърди класирането си сред 15-те най-добри, които ще получат квадрат Олимпийските игри в Рио де Жанейро.

От своя страна испанката Наталия Гарсия е двадесет и първа след общо 16 966 в кошницата. Упражненията й позволиха да подобри позицията си на масата и тя наближава финала. Само най-добрите 24 могат да получат тази привилегия.

По този начин Испания заема осмата позиция от отбори за ден, който Русия води, докато в индивидуалния раздел украинката Ганна Ризатдинова (36 332 точки) е тази, която командва, като се възползва от отсъствието на големия фаворит, рускинята Яна Кудрявцева.

КУДРЯВЦЕВА, ДЕВЕТИ СВЕТОВНИ ЗАГЛАВИЯ В БОЛ.

Руската гимнастичка Яна Кудрявцева, която трябваше да се запази до тази сряда заради контузия на глезена, скочи на сцената във финала на топката и за девети път в кариерата си беше провъзгласена за световен шампион.

Кудрявцева, която навършва пълнолетие този петък, спечели с резултат 19 025, пред сънародничката си Маргарита Мамун, която надмина с едва 25 хилядни, а след този следобед спечели финала на обръч. Подиумът завърши белоруската Мелитина Станюта с 18.350.