Победата на Черна гора над Швеция (26-23) спасява отбора, който беше насилствено победен от Русия (26-36). Норвегия, негов съперник в борбата за медалите

Черна гора спаси Испания. Победа за Балканите над Швеция (26-23) класира отбора за полуфиналите на Мондиала, трети в историята им. Норвегия ще ви бъде съперник. Екипът на Карлос Вивер беше победен от Русия в ранния следобед на Япония (26-36). С този резултат всичко чакаше от скандинавската партия, която трябваше да спечелят. Те обаче паднаха срещу Черна гора, която беше заложена на влизане в предолимпийската игра.

жени

Испания, 26 - Русия, 36

Испания: Zoqbi; Marta López (2), Mireya González (3), Pena (4, 3p), Cabral (6, 1p), Sole López (1) и Ainhoa ​​Hernández (3) - начален отбор - Navarro (ps), María Núñez (-), Ардерий (-), Ели Чезарео (1), Дженифър Гутиерес (2), Етксеберия (-), Лара Гонсалес (-), Алисия Фернандес (3, 2п) и Алмудена Родригес (1)

Русия: Сейдокина (1); Манагарова (2), Вяхирева (5), Сен (2), Макеева (1), Фролова (9, 2р) и Кузнецова (2) - стартиращ отбор - Лагина (2), Горшенина (2), Бобровникова (1), Михайличенко (2), Фомина (2), Жилинскайте (-), Малашенко (4), Кожокар (-) и Иларионова (1)

Табло на всеки пет минути: 2-4, 5-8, 6-10, 7-12, 10-14 и 12-16 (Почивка) 14-20, 16-25, 18-27, 21-29, 24-31 и 26-36 (Финал)

Рефери: Бонавентура и Бонавентура (FRA). Те изключиха Соле Лопес за две минути за Испания.

Инциденти: Среща от последния ден от втората фаза, изиграна в Парк Купол в Кумамото.

В срещата си Уориърс не можаха да надникнат пред съперник, обучен от канареца Амброс Мартин, който го надмина във всички секции. Лошите чувства, оставени от агонизиращия двубой срещу Япония, бяха потвърдени тази сряда. Съкрушен и безсилен екип дори не погъделичка колоса пред себе си. Головете на Фролова (девет без провал) и стената на вратаря Седойкина (13 намеси само на петима от испанските вратари) бяха мъчение за Испания. За щастие, четири часа по-късно, посред японската нощ, се появи Салвадор Черна гора.

Националът взе три минути, за да потвърди, че трябва да се изкачи на Хималаите, за да стигне до полуфинала сам, без помощ от трети страни. След обнадеждаващия старт с 2: 0, отборът на Амброс Мартин отговори с пробег 0-5 за миг и маркира територия в мача. От този първоначален момент господството на руснаците беше неоспоримо и само действията на Шанди Барбоса (пет гола през първото полувреме), често в индивидуални действия, помогнаха донякъде на Испания. Защитата беше непристъпна за отбора на Карлос Вивер. Без производство от крайности и затворени всички пътища към пивота Ainhoa ​​Hernández, решаващ срещу Швеция и Япония, но този път контрира (общо три гола), Испания отскочи отново и отново до стената.

Съперникът му се измъкна с шест попадения (6-12) в 18-ата минута.На таблото и сензациите сблъсъкът заплаши бързо срив. Вивър изсумтя отстрани, но испанците намериха евакуационен път с 3: 0, който може да бъде по-висок, ако Барбоса не пропусне принудителна вазелина в контраатака. Реакцията не послужи за промяна на тенденцията на срещата, а само за смекчаване на непълноценността. От противоположната страна на корта руснаците почти винаги преодоляват пореста защита, която не може да се справи и постигат 62% успеваемост в атаките си в първия акт. Вяхирева (три гола до момента) се присъедини към Фролова в нейната наказателна работа на вратата, която първо беше защитена от Zobqi, а след това и от Silvia Navarro. Viver премести кошницата, смени парчета; проблемът обаче беше структурен.

При възобновяването голямата буря падна върху Испания, неговата присъда. Пробег 3-9, воден от девствена Фролова, завърши мача. Това, че Нереа Пена, едно от нападателните оръжия на националния отбор, вкара първия си гол и от седем метра, в 39-ата минута, добре илюстрира трудностите при атака. Нито Русия, която вече беше лидер на групата, преди да започне, не би позволила никакви отстъпки. Един вид заплаха от реакция от Испания (22-29) накара Амброс Мартин да поиска таймаут, за да избегне пропуски. В отчаяние Карлос Вивер заповяда да играе без вратар, в седем срещу шестима, но лекарството беше по-лошо от болестта, защото постоянните неуспехи (общо 18 загуби) бяха наказани от Русия с голове от страна на страна на корта. Това беше първо поражение за Испания в този шампионат и почти струваше полуфинал.