спорт

Великолепният мач на Себалос срещу Хаен Рубен Санчес парафира добрия старт на леперо с неговия гол и Замбрано вкара втория

F. Cortés lepe 03 април 2015 г. - 05:02 ч

Реал Хаен

Едно е математиката, а съвсем друго са усещанията. Победата на Сан Роке вчера над Реал Хаен на практика гарантира постоянството на отбора на леперото за още една година в група IV от Втора. 43-те точки, които групата, тренирана от Алехандро Чебалос, има с шест дни, за да отиде Ла Лига го оставя в оптимално ситуация, за да потвърдят целта, която са си поставили, когато сезонът започна. Междувременно с това поражение отборът на Jaen вижда възможностите си да се върне в Лига Adelante, категория, която загуби миналата година.

В началото на играта най-добрият Сан Роке от последно време, с бърза игра и при първото докосване в центъра на терена и с много висок натиск от атакуващите му играчи, довел до грабежи близо до района на Реал Хаен. Първият чист шанс за отбора на Леперо дойде в минута 4 с филтриран пас на Ману Фидалго между централния Хаен за кариерата на Иван Агилар. Появеният отново Aurinegro напред надмина маркерите си по скорост, но не свърже удара си, както би искал, завършвайки кротко топката в ръцете на Toni García.

Вратарят на гостите беше принуден отново да се намеси в 14-ата минута, за да прати с глава на Иван Агилар в корнер след няколко борби. Мустафа опита само две минути по-късно с удар, поставен от границата на зоната, която вратарят на Хаен спря без проблеми в нова открадната топка след натиск върху изхода на гостуващата защита.

Голът, който възнагради добрия старт на леперото, дойде в 18-ата минута, когато пристигащият отзад Рубен Санчес постави топката в десния квадрат на вратата на Реал Хаен, взимайки отскок от защитата след ново пристигане от Мустафа по лявото крило.

С таблото срещу, отборът на Рафа Бергес беше принуден да реагира, ако не искаше да види възможностите им за битка за влизане в клуба да изчезнат плейоф на изкачване. Във всеки случай първата опция на Реал Хаен за изравняване на резултата не дойде в действие на играчите му, а в топка, отскочила от защитник след изчистване на Нико Монклова. Герман избегна целта почти на голлинията.

Тази игра се проведе в 21-ата минута на играта и оттам гостуващият отбор дойде да доминира в играта, поне по отношение на притежанието и присъствието в противоположното поле. Тъй като това, което беше в създаването на голови шансове, защитата на Lepera продължи да държи нападателите от Jaén, които само успяха да накарат Nico Monclova да се намеси, за да изчисти топките, пристигнали в тяхната зона, посредством странични фаулове или ъглови удари, уникален начин изглежда създаваше някаква опасност вчера. Единствените умишлени изстрели, направени от играч на Реал Хаен, бяха направени, за да се изчака до последните пет минути от първия период, но нито Оскар Кесада, нито Сутил бяха ударени.

Рафа Бергес също трябва да е видял, че отборът му не може да продължи да играе по този начин или ще остави Ciudad de Lepe празен, съдейки по двойната промяна, която той въведе след почивката. Тези промени в крайна сметка не донесоха плодовете, желани от треньора на Jaen в играта на неговия отбор, който все още не беше в състояние да събере пиеси, които създадоха реална опасност за местната цел. Удар с глава на Фран Миранда в минута 51, който премина широко, за да завърши нов страничен фаул, беше единственият път, когато равенството на посетителя беше близо.

Да, ауринегрос Мустафа може да увеличи предимството в 55-ата, а Иван Агилар в 69-ата в игра на контра, която окончателно осуети защитниците на Реал Хаен. Голът на спокойствието за Сан Роке дойде в 71-ата минута, когато Але Замбрано завърши ъглов удар от Ману Фидалго с глава на близката греда.

Второто местно попадение даде последния щрих на Реал Хаен, който само в последните минути и въз основа на топки в зоната успя да заключи Сан Роке в заговора си. Голът на Феде в 89-ата минута, когато той завърши, как може иначе, страничен фаул, стартиран от Сутил, му даде известна несигурност в минутите на удължаване, но защитата на ауринеграта знаеше как да защити целта си, за да избегне хипотетично равенство в екстремни, резултат, който би бил очевидно несправедлив според предходните 90 минути.

Сан Роке: Нико Монклова; Дейвид Ллано, Герман, Хуанма, Фран Авила; Саму, Але Замбрано, Ману Фидалго; Мустафа (Син, 73 '), Иван Агилар (Луис Руиз, 79'), Рубен Санчес (Фран Лепе, 85 '). Истински Хаен: Тони Гарсия; Хосе Крус, Фран Миранда, Астрейн (Джоел, 46 '), Нандо (Монтеро, 63'); Оскар Кесада, Серджо Молина (Борха Прието, 46 '); Брайън, Пако Сутил, Санти Вила; Федера. Рефер: Санчес Вилалобос, от андалуския комитет, подпомаган от Монтоя Сампер и Гил Серджо. Жълт картон за Рубен Санчес и Герман на Сан Роке, а за Монтеро и Борха Прието в Реал Хаен. Цели: 1-0, Рубен Санчес (18 '). 2-0, Але Замбрано (71 '). 2-1, Феде (89 '). Инциденти: Мач от ден 32 на Лигата, проведен на стадион Ciudad de Lepe пред 800 зрители.